Ilość wyświetleń: 286

Różnicowanie pracowników

Pracodawca w naszej firmie ma talent do zachęcania pracowników do efektywniejszej pracy. Jak nie zachęca alkomatami to, kiedy indziej stawia bramki do wykrywania metali, inny karze zlikwidować ławki na dworcach osobowych żeby pracownicy nie daj Boże nie siedzieli przed odjazdem pociągów, bo to podniesie wydajność pracy według ich myślenia.

Pracodawca w naszej firmie ma talent do zachęcania pracowników do efektywniejszej pracy. Jak nie zachęca alkomatami to, kiedy indziej stawia bramki do wykrywania metali, inny karze zlikwidować ławki na dworcach osobowych żeby pracownicy nie daj Boże nie siedzieli przed odjazdem pociągów, bo to podniesie wydajność pracy według ich myślenia.

 Metody żywcem z PRL – u. Każdy i nie musi to być specjalista powie, że pracownik, który jest zadowolony jest również efektywny w pracy. W załodze ZG Sobieski w ostatnich miesiącach można zauważyć apatie. Załoga jest zniechęcona poprzez najgorszą atmosferę od lat, idą do pracy jak na skazanie. Lecz nie ma się, czemu dziwić, jeśli na dole jeden z przodowych od osoby wysokiego dozoru słyszy zachętę: „.. jesteś ciu… nie przodowy..” Innych pracowników uważa się za leni i nierobów. Inna osoba z kierownictwa na spotkaniu z pracownikami na pytanie, „…dlaczego na bazarze odzież robocza lub rękawice robocze są o połowę tańsze a niżeli kupuje je zakład…” odpowiada z pogardą, „… że jak sprzedawca kupił odzież od górników to może ją sprzedać taniej…” Odczucie pracowników może być tylko jedno, że są potencjalnymi złodziejami. A panu temu uchodzi to płazem, choć na spotkaniu był cały sztab ludzi z najwyższej pułki w PKW S.A. Więc ludziom odechciewa się już jakiegokolwiek zaangażowania.

Nie bez winy jest sama dyrekcja ZG Sobieski. Ostatnia akcja weryfikacji przepustek wjazdowych pokazuje, w jaki sposób traktuje się w tej firmie pracowników. Zarządzanie firmą tworzy się po przez zróżnicowanie ludzi na lepszych i gorszych, na tych, którzy dostaną przepustki wjazdowe na zakład i na tych, którzy ich nie otrzymają. Więc cóż ma zrobić taki niechciany pracownik. Z samego rana musi wcześniej wyjechać do pracy, aby ubiec kolegów na parkingu, a reszta załogi krąży w koło jak błędne owce. Parkują na każdym skrawku wolnego miejsca, idą do pracy i całą dniówkę zamiast skupić się na pracy to myślą czy aby policja nie odholuje im samochodu.

No, ale cóż, jeśli Panom Dyrektorom trudno jest się postawić w sytuacji zwykłego pracownika, który musi dojechać do pracy i martwić się gdzie zaparkować. Panowie Dyrektorzy nie muszą się przejmować tak przyziemnymi problemami, ich kierowcy przywiozą na miejsce i bez problemu pomogą wyjść nawet z samochodu a ty „szaraczku” martw się sam. Oczywiście mogą również powiedzieć „…muszę być brutalny, ale jest komunikacja miejska.” Oczywiście można się jeszcze zapisać do związku zawodowego wspieranego przez kierownictwo, który za to, że się do niego zapisze pracownik, będzie miał załatwioną przepustkę!

Oto nowoczesna firma, jaką się mieni Południowy Koncern Węglowy S.A. Ile jeszcze poniżeń dla ludzi, ileż jeszcze takiego traktowania? Czy ktoś w końcu się zastanowi nad poprawą atmosfery i warunków dla pracowników, aby z zadowoleniem przychodzili do pracy? Czy to takie trudne?

Zachęcam do wysłuchania starej piosenki Kolaborantów pod tytułem „Strażnicy Moralności” jest tam ciekawy tekst „.. My tu stoimy, on stoi tam, my mu pokażemy, kto głupi a kto Pan..” Wypisz wymaluj sytuacja z naszej firmy!

Dlatego NSZZ Solidarność w ZG Sobieski wystąpiła do Prezesa Zarządu o udostępnienie parkingów tak na szybie Piłsudski jak i na Sobieskim wszystkim pracowników, ponieważ to dla pracowników powinny być parkingi a nie dla wybrańców. Różnicowanie ludzi na tych, którzy posiadają przepustki i tych, którzy ich nie mają jest nie na miejscu. Tłumaczenie Dyrekcji ZG Sobieski, że parkowano gdzie chciano również jest niestosowne, pracownicy posiadający przepustki wjazdowe zdają sobie sprawę, że jak źle zaparkuje to zostanie mu odebrana wjazdówka.

Solidarność nie zgadza się na różnicowanie pracowników i domaga się od pracodawcy udostępnienia parkingów dla wszystkich pracowników gdyż wybudowane są ze środków wypracowanych przez całą załogę.


Dział informacji KZ NSZZ Solidarność  ZG Sobieski .

Wystąpienie w sprawie parkingów tutaj >>>