Ilość wyświetleń: 358

Drużyna Solidarności nie do pokonania

Drużyna piłkarzy NSZZ Solidarność Zakładu Górniczego Sobieski nie do pokonania. Nie dali żadnych szans przeciwnikom w XXII Ogólnopolskim Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. zdobywając mistrza tego turnieju.

Drużyna piłkarzy NSZZ Solidarność Zakładu Górniczego Sobieski nie do pokonania. Nie dali żadnych szans przeciwnikom w XXII Ogólnopolskim Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. zdobywając mistrza tego turnieju.

W dniach 10 – 11 listopada bieżącego roku w Hali Sportowej w Jastrzębiu Zdroju odbyła się kolejna edycja barbórkowego turnieju. W rozgrywkach brały udział 23 drużyny. W sobotę 10 listopada odbyły się eliminacje w grupach, z których do ćwierćfinału awansowały po dwie drużyny z największą ilością punktów. W niedzielę 11 listopada odbyła się druga runda rozgrywek. Piłkarze Solidarności ZG Sobieski szli jak burza nie przegrywając żadnego meczu bez problemu awansując do półfinału.

W spotkaniu półfinałowym futsalowcy z Sobieskiego spotkali się z piłkarzami z KWK JAS-MOS nie dając im szans i pokonując ich 2 – 0.  Zwycięstwo to otworzyło bramy do drugiej rundy półfinału, w którym futboliści NSZZ Solidarność ZG Sobieski zwyciężyli z zawodnikami MOSIR Jastrzębie 1 – 0 wygrana ta dawała naszym piłkarzom już pewne drugie miejsce w turnieju.

W meczu finałowym nasza niepokonana drużyna spotkała się z piłkarzami z KWK Pniówek – Pawłowice. Mecz był zacięty, obie drużyny grały na bardzo wysokim poziomie jednak górą był Sobieski. Już w pierwszych dziesięciu minutach nasi mistrzowie prowadzili 2 – 0. Wkrótce przeciwnicy z Pniówka zdołali pokonać bramkarza naszej drużyny, lecz już po chwili zawodnicy z Sobieskiego zwiększyli dystans bramek na 3 – 1. Piłkarze z Pawłowic zdołali strzelić nam jeszcze jednego gola jednak w ostatecznie futboliści NSZZ Solidarność ZG Sobieski zwyciężyli 4 – 2 i tym samym zostali mistrzami Barbórkowego Turnieju o Puchar prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.

Pamiątkowe puchary oraz nagrody wręczał Prezes JSW S.A. Dopytywał się o skąd logo solidarności na strojach piłkarzy. W odpowiedzi usłyszał, że drużyna składa się wyłącznie z członków NSZZ Solidarność z ZG Sobieski. Solidarność z ZG Sobieski wysyła drużynę na wiele imprez piłkarskich, z których prawie zawsze wracają z jakimś pucharem.

W turnieju brała udział również drużyna Solidarności z ZG Janina, niestety koledzy z Libiąża odpadli w ćwierćfinale, czego żałujemy. Dziękujemy naszym zawodnikom za kolejne zwycięstwo i pozytywną reklamę naszej organizacji związkowej w Polsce. Dziękujemy kierownikowi naszej ekipy Zbigniewowi Kucharskiemu za profesjonalne przygotowanie zespołu. Gratulujemy kolejnego zwycięstwa i życzymy kolejnych sukcesów.

Zdjęcia z Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Barbórka 2012 o Puchar Prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. Jastrzębie Zdrój 10 – 11.11.2012 r. >>>

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.