Ilość wyświetleń: 357

Skazani na sukces

Drużyna NSZZ Solidarność ZG Sobieski zwyciężyła w turnieju piłki nożnej zorganizowanym przez Biuro Terenowe NSZZ Solidarność miasta Jaworzno oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie w ramach obchodów 31 rocznicy powstania Solidarności. W sobotę 5 listopada na stadion MCKiS w Jaworznie Szczakowej wstawiło się 6 drużyn KZ NSZZ Solidarność, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A znalazły się drużyny ZG Sobieski, Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie oraz Knauf Jaworzno natomiast grupę B wylosowali zawodnicy Magneti Marelli z Sosnowca, Elektrowni Jaworzno III i MCKiS Jaworzno.

 

 

Po rozegraniu meczów grupowych w wymiarze czasowym 15 minut każdy do półfinału weszły drużyny Magneti Marelli, Elektrownia Jaworzno III, PSP Jaworzno oraz ZG Sobieski. Przed meczami półfinałowymi minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego nagle w czwartek 3 listopada Andrzeja Kurzei, członka NSZZ Solidarność ZG Sobieski, wielkiego fana piłki nożnej, oddanego kibica Wisły Kraków.


W meczach półfinałowych PSP Jaworzno pokonała zawodników z Magneti Marelli 2 – 0 natomiast piłkarze ZG Sobieski zwyciężyli z drużyną Elektrowni Jaworzno III aż 7 – 0. W meczu o miejsce trzecie Magneti Marelli pokonało Elektrownię Jaworzno III 1 – 0.


W finale spotkali się faworyci, którzy z większości rozgrywek wracają z pucharami, PSP Jaworzno oraz ZG Sobieski. Od samego początku gra była wyrównana, widać był profesjonalizm w każdej z drużyn. Przez większość meczu żadna z drużyn nie zdołała pokonać bramkarza przeciwników jednak po akcji piłkarzy z ZG Sobieski piłkę w bramce strażaków pięknym strzałem umieścił Biel Paweł. Wydawało się, że wynik ten nie ulegnie zmianie, kiedy na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem po asyście z rzutu wolnego jaworzniccy strażacy wyrównali na 1 do 1 i do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Sędziowie turnieju Andrzej Dylowicz i Grzegorz Stadler zarządzili żuty karne, w których lepsza okazała się drużyna NSZZ Solidarność ZG Sobieski.


I tak w I turnieju piłki nożnej zorganizowanym przez biuro terenowe NSZZ Solidarność miasta Jaworzno oraz MCKiS Jaworzno pierwsze miejsce zajęli górnicy z ZG Sobieski na miejscu drugim uplasowali się zawodnicy PSP Jaworzno miejsce trzecie przypadło związkowcom z Magneti Marelli z Sosnowca, czwarte natomiast piłkarzom z Elektrowni Jaworzno III, piąte zawodnikom Knauf Jaworzno a szóste MCKiS Jaworzno.


Celem zawodów była przede wszystkim integracja i dobra zabawa. – Chodzi o to żeby Solidarność z zakładów z terenu Jaworzn mogła się spotkać i poznać nawzajem. – Mówił Przewodniczący Sekcji Terenowej miasta Jaworzno Waldemar Sopata. – Wszystkim uczestnikom dziękuję za przybycie i gratuluję. Już dziś zapraszam na przyszły rok, może uda się nam zorganizować ten turniej we wrześniu. – Kontynuował przewodniczący. Także zastępca Prezydenta miasta Jaworzna Tadeusz Kaczmarek pogratulował zawodnikom i podziękował organizatorom za profesjonalnie przygotowany turniej i wspólnie z Przewodniczącym Sopatom oraz gospodarzem obiektu dyrektorem MCKiS Jaworzno Mirosławem Ciołczykiem wręczyli pamiątkowe puchary wszystkim drużynom uczestniczącym w turnieju.


Turniej nie odbyłby się na tak wysokim poziomie gdyby nie sponsorzy: Prezydent Miasta Jaworzna, Wydział Promocji Urzędu Miejskiego Jaworzno, firma JBB – Robert Śmierciak, firma Koral – Wiesław Koralik, sklep Poziomka, piekarnia Jan Orawski, PZW Kolejarz Szczakowa, Arkadiusz Jamróz i firma Ol-Za, którym za wsparcie serdecznie dziękujemy.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność  ZG Sobieski .


Turniej piłki nożnej Szczakowa 05.11.2011r.>>>