Ilość wyświetleń: 304

Manifestacja w Warszawie

30 czerwca w przededniu objęcia przez Polskę prezydencji w Unii Europejskiej  NSZZ Solidarność przeprowadzi w Warszawie ogólnopolską manifestację przeciwko skutkom polityki rządu, przeciwko drożyźnie, niskim płacom i bezrobociu wśród młodych.

 Jeśli macie dość niskich płac, dość życia od pierwszego do pierwszego, macie dość życia na kredyt, ciągle boicie się o swoją pracę i o miejsca pracy dla dzieci dołącz do nas w Warszawie.

Nie żądamy dużo. Chcemy tylko żyć na takim poziomie, na jakim żyją przeciętni mieszkańcy Niemiec, Holandii czy Wielkiej Brytanii. Normalnie żyć w normalnym kraju.

W Polsce udało się tylko osiągnąć tylko poziom cen z najbogatszych krajów UE. Poziom zarobków, poziom świadczeń społecznych zostały daleko w tyle. Jeśli nadal będziemy siedzieć z założonymi rękami i narzekać, licząc na cuda Tuska te różnice zamiast się zmniejszyć, będą się pogłębiać.

W starych krajach UE traktowani jesteśmy jako tania siła robocza.  Nasz kraj zapewnia tylko bezrobocie dla młodych i produkuje emigrantów.

My przystępujemy do walki. Spotykamy się 30 czerwca, aby razem, solidarnie zaprotestować na ulicach Warszawy. Zamiast tylko narzekać przyłącz się do nas.

Zapisy na manifestację w biurach NSZZ Solidarność szyb Sobieski i Piłsudski.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.