Ilość wyświetleń: 356

Krwiodawstwo

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”, Jan Paweł II.

 

 

Informujemy wszystkich chętnych, iż w dniu 23 września, NSZZ Solidarność w Południowym Koncernie Węglowym S.A. Zakład Górniczy Sobieski będzie organizowała akcję krwiodawczą oraz bezpłatne badania pomiaru cholesterolu, glukozy, tri glicerydów, tkanki tłuszczowej, wagi ciała, wzrost, BMI. Akcja krwiodawcza będzie odbywała się na parkingu przed szybem Piłsudski natomiast pozostałe badania wykonywane będą w siedzibie związku.


NSZZ Solidarność od dawna wspiera takie akcje, co roku ogłasza sierpień miesiącem krwiodawstwa. W ratowaniu ludzkiego życia krwi nie zastąpi żaden specyfik. W Polsce każdego roku z leczenia transfuzją krwi lub lekami krwiopochodnymi korzysta 2 000 000 chorych. Krew jest bazą dla wielu podstawowych leków i nie da się jej wyprodukować. Co roku nawet 500 000 osób oddaje krew, z czego honorowi krwiodawcy czynią to kilkukrotnie w ciągu roku. Jednorazowo bezpiecznie można oddać 450 ml krwi, mężczyźni nie częściej, niż co 8 tygodni, a kobieta, co 12 tygodni.


Wszystkich chętnych zapraszamy do wcześniejszych zapisów w biurach NSZZ Solidarność na szybie Sobieski i Piłsudski.Dział informacji KZ NSZZ Solidarność  ZG Sobieski .