Kabaret z okazji 31 urodzin

W tym roku mija 31 rocznica powstania NSZZ Solidarność. Z tej okazji jaworznicka Solidarność organizuje dla członków związku oraz ich rodzin wielki spektakl kabaretowy z udziałem przyjaciela naszego związku, legendy polskiej sceny kabaretowej Jana Pietrzaka oraz kultowej już formacji krakowskiego kabaretu Pod Wyrwigroszem.

Jan Pietrzak to dinozaur polskiego kabaretu, twórca takich kabaretów jak w Hybrydach oraz Pod Egidą. Autor tysięcy piosenek, monologów, felietonów oddających polskie nastroje i realia ostatniego półwiecza. Niezrównany komentator społecznych i politycznych przygód społeczeństwa przełamującego zniewolenie komunistycznego ustroju. Jego patriotyczna pieśń „Żeby Polska była Polską” stała się w 80 roku spontanicznym hymnem Solidarności. Powiedzonka, refreny, myślowe skróty pana Janka zapadły w pamięć milionom słuchaczy.

Kabaret Pod Wyrwigroszem to ekipa krakowskich aktorów bawiąca Polaków od początku lat dziewięćdziesiątych. Ich sztandarowe skecze z serii „Kresowiacy” rozśmieszają wszystkich tak młodszą jak i starszą publiczność a parodia piosenki „ Jožin z bažin” zespołu Banjo Band z Czech w ich wykonaniu zatytułowana „Donald marzy” okazała się wielkim hitem.

Bilety na tę imprezę, która odbędzie się w niedzielę 2 października w Hali Widowiskowo – Sportowej w Jaworznie są do nabycia w biurach NSZZ Solidarność na szybie Sobieski i Piłsudski.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność  ZG Sobieski .