Ilość wyświetleń: 316

Boże Ciało w Jaworznie


W całym kraju 23 czerwca obchodzono  uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu. Boże Ciało to okres, kiedy wierni wspominają Ostatnią Wieczerzę oraz Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Święto odbywa się zawsze 60 dni po Wielkanocy.
Również ulicami Jaworzna przeszła centralna procesja wiernych, którą poprzedziła msza święta w Kolegiacie św. Wojciecha i Katarzyny.

Procesja eucharystyczna ulicami parafii w Centrum rozpoczęła się po Mszy św. o godz. 10.30. Na tę uroczystość postawione zostały 4 główne ołtarze przy których modlili się wierni.

Mszę św. koncelebrował ks. Biskup Grzegorz Kaszak również On prowadził procesję ulicami Jaworzna.

W homilii wygłoszonej do wiernych główną uwagę przywiązywał do polityków, którzy uważają się za katolików ale co innego czynią w polityce. Odniósł się tym stwierdzeniem do coraz głośniejszych wypowiedzi niektórych polityków w temacie tzw. „związków partnerskich”. Ks. Biskup dał jasno do zrozumienia, iż Kościół w Polsce nie będzie się biernie przyglądał demontażowi rodziny.

W obchodach Bożego Ciała jak co roku brali udział członkowie NSZZ Solidarność. Po uroczystościach Przewodniczący Waldemar Sopata wraz z zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Bogdanem Bisiem podarowali ks. Biskupowi figurkę św. Barbary oraz kilka wydawnictw związanych z NSZZ Solidarność. Ordynariusz Sosnowiecki podziękował za prezenty.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność  ZG Sobieski .

Boże Ciało Jaworzno 23.06.2011r.>>>