Ilość wyświetleń: 370

Dziń Dziecka

W sobotę 29 maja na stawie Grajdołek w Jeleniu przy Kole PZW nr 94 NSZZ Solidarność w PKW S.A. ZG Sobieski jak co roku zorganizowała zawody wędkarskie z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. – Uczestniczy 60 dzieci w dwóch grupach wiekowych. Wiadomo że dziesięciolatek nie może konkurować z siedemnastolatkiem. Nie ma  podziału na chłopców i dziewczynki. – Mówi Przewodniczący NSZZ Solidarność w PKW S.A. ZG Sobieski.


W zawodach wzięli udział zawodnicy w dwóch grupach wiekowych od rocznika 2000 do 2010 oraz 1992  do 1999. – W tych zawodach biorę udział czwarty raz, na początku było to amatorskie łowienie które przerodziło się w coś więcej. – mówił jeden z uczestników zawodów Dawid Kmiecik – Wędkarstwem zaraził mnie tata, który też wędkuje.- Dodaje Dawid.Impreza na tak wysokim poziomie nie mogłaby się odbyć bez wsparcia finansowego darczyńców. Głównym sponsorem był Dział Socjalny ZG Sobieski o dzieciach nie zapomniał również SKOK Jaworzno który co roku stara się pomóc NSZZ Solidarność w PKW S.A. ZG Sobieski w zorganizowaniu zawodów wędkarskich z okazji Dnia Dziecka.


Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem w oczach dzieci i ich rodziców. – Mamy już dwóch lub trzech zawodników, którzy zaczynali w grupach młodszych później startowali w starszych grupach a teraz rywalizują z seniorami. – Mówi Przewodniczący Waldemar Sopata – Są okolicznościowe dyplomy, puchary ale są też nagrody dla wszystkich uczestników, to różni nasze zawody od inny, każdy z uczestników otrzymuje prezent chociażby najdrobniejszą rzecz. Dodatkowo dla grupy najmłodszych mamy pamiątkowe medale. – Dodaje Przewodniczący Sopata.


W młodszej grupie pierwsze miejsce zajął Pastuszka Adam na drugi Kuzak Szymon a na trzecim Hendel Nikolas. W starszej grupie wiekowej zwyciężył Merchut Jakub tuż za nim uplasował się Fedak Damian trzecie miejsce zajęła Borowska Dominika. Rywalizacja rywalizacją ale najważniejsze jest zadowolone dziecko, wszyscy uczestnicy zasługują na uznanie.


NSZZ Solidarność w PKW S.A. ZG Sobieski dziękuje wszystkim za pomoc w zorganizowaniu zawodów, gospodarzowi łowiska Grajdołek Kołu nr 94 w Jeleniu, SKOK Jaworzno za ufundowanie nagród oraz Działowi Socjalnemu ZG Sobieski.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.

Zdjęcia z zawodów z okazji Dnia Dziecka >>>