Ilość wyświetleń: 285

Puchar Polski Górników i Energetyków Jaworzno 06 – 07.02.2010 r.

Czwarty Puchar Polski Górników i Energetyków w halowej piłce nożnej przeszedł do historii. W dniach 10 – 11 stycznia w jaworznickiej hali MCKiS udział wzięło  10 drużyn z branży górniczej i energetycznej by walczyć o prestiżowy tytuł mistrza w halowej piłce nożnej. Rozgrywki zorganizował Jaworznicki Klub Mini Piłki Nożnej, NSZZ Solidarność w PKW S.A.  ZG Sobieski oraz MCKiS Jaworzno. Dwudniowa rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie.


W niedzielnym meczu o miejsce trzecie spotkały się drużyny z KWK Pniówek oraz z Zakładu Górniczego Janina. Regulaminowy czas nie przyniósł rozstrzygnięcia i zespoły wynik ustaliły w rzutach karnych. Lepszy okazał się zespół z KWK Pniówek. W ścisłym finale w emocjonującej walce starły się zespoły z Zakładu Górniczego Rudna oraz SAPA – Biopaliwa. Tego meczu również nie rozstrzygnięto w regulaminowym czasie i sędzia podyktował rzuty karne. Po pierwszej kolejce karnych  mieliśmy zwycięzcę.


Pierwsze miejsce w 4 edycji Pucharu Polski Górników i Energetyków zdobył zespół SAPA – Biopaliwa, kolejne miejsce na podium zajęła drużyna Zakładu Górniczego Rudna trzecim z kolei zespołem byli zawodnicy z KWK Pniówek natomiast na czwartej pozycji uplasowała się grupa piłkarzy z Zakładu Górniczego Janina.


Impreza na tak wysokim poziomie nie mogła by się odbyć bez wsparcia sponsorów, których przedstawiciele uświetnili swą obecnością wręczanie nagród oraz pucharów. Zawodników udekorowali Prezes Południowego Koncernu Węglowego S.A. Pan Andrzej Sz
ymkiewicz, Wiceprezes Tauron Polska Energia Pan Bogusław Oleksy w imieniu Wiceprezesa  Tauron Polska Energia Pana Stanisława Tokarskiego piłkarzy uhonorował Dyrektor Pan Paweł Gniadek. W imieniu Zarządu Regionu NSZZ Solidarność Regionu Śląsko – Dąbrowskiego nagrody wręczał Zastępca Przewodniczącego Bogdan Biś w imieniu PZU Życie swą obecnością zaszczycił nas Pan Włodzimierz Machnik natomiast wszystkim uczestnikom turnieju gratulacje złożył Przewodniczący NSZZ Solidarność w Południowym Koncernie Węglowym S.A. Zakład Górniczy Sobieski Waldemar Sopata . Jako gospodarz obiektu nagrody wręczał Dyrektor ds. Sportu MCKiS Pan Mirosław Ciołczyk.


Wszystkim sponsorom oraz ludziom zaangażowanym w organizację turnieju serdecznie dziękujemy. Mamy wielką nadzieję, iż za rok odbędzie się już piąty Puchar Polski Górników i Energetyków w Halowej Piłce Nożnej i przyćmi on swym blaskie
m tegoroczne zmagania.


Jeszcze raz dla wszystkich zaangażowanych, uczestników rozgrywek, kibicom serdeczne Bóg Zapłać.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.

Zdjęcia z Pucharu Górników i Energetyków 10 – 11.01.2009 r. >>>