Ilość wyświetleń: 354

Akcja krwiodawcza dla KWK Śląsk

Po wypadku w kopali Śląsk do biura NSZZ Solidarność  przyszło kilku pracowników naszej firmy z zapytaniem czy jest potrzebna krew dla poszkodowanych. Znając rozmiar tragedii postanowiliśmy przeprowadzić akcję oddawania krwi. Skontaktowaliśmy się z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach aby ustalić dogodny termin przyjazdu do Jaworzna specjalistycznego autokaru do pobierania krwi.


Zaraz po tragedii w KWK Śląsk, było bardzo dużo chętnych do oddania krwi. Z informacji jakie udzielono nam w Centrum Krwiodawstwa wynikało, że krew dla poszkodowanych będzie potrzebna jeszcze bardzo długo zwłaszcza do przeszczepów skóry. Z tego powodu odłożyliśmy akcję na 14 października.

W środę 14 października na parking przy szybie Piłsudski przybył specjalistyczny autokar do poboru krwi wraz z ekipą. Od godziny 900 do 1400 autokar był oblegany. Do oddania krwi zgłosiło się 72 osoby z których po badaniach krew oddało 68 osób. W większości byli to pracownicy Zakładu Górniczego Sobieski. Akcja zakończyła się sukcesem oddano ponad 26 litrów krwi.

Zakładowa Organizacja Związkowa NSZZ Solidarność w Południowym Koncernie Węglowym S.A. Zakład Górniczy Sobieski pragnie podziękować wszystkim którzy oddali krew dla górników poszkodowanych w wypadku w KWK Śląsk, ekipie z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, dla Pana Antoniego Rutkowskiego, który jest przedstawicielem Polskiego Czerwonego Krzyża w Jaworznie oraz dyrekcji Zakładu Górniczego Sobieski za udostępnienie parkingu przy szybie Piłsudski.

Dla wszystkich serdeczne Bóg zapłać!!!

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.

Zdjęcia z akcji krwiodawczej dla KWK Śląsk >>>