Ilość wyświetleń: 334

Obchody 11 listopada

Jak co roku nasza Organizacja Związkowa uczestniczyła w obchodach Święta Niepodległości. NSZZ Solidarność w Południowym Koncernie Węglowym S.A. Zakład Górniczy Sobieski jest znana z przywiązania do świąt patriotycznych i nigdy jeszcze na tak podniosłych uroczystościach nie mogło zabraknąć górniczej Solidarności z Jaworzna

.

W tym roku obchodziliśmy już 90 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W Jaworznie uroczystości te miały szczególny wymiar z powodu odsłonięcia i poświęcenia pomnika „W Hołdzie Jaworznianom Walczącym o Niepodległą Ojczyznę”. Dla NSZZ Solidarność w naszym zakładzie  obchody również miały szczególny charakter, ponieważ razem z nami w tym szczególnym dniu uczestniczył pierwszy Przewodniczący NSZZ Solidarność w KWK Jaworzno z roku 1980 Stanisław Czarnota mieszkający obecnie w Stanach Zjednoczonych.

Korzystając z tego spotkania oraz z rangi uroczystości, przed pomnikiem zostały wręczone drobne upominki oraz okolicznościowe dyplomy  finalistom konkursu Wiedzy o Solidarności. Główną nagrodę miesięczny pobyt w Stanach Zjednoczonych zdobył Kuba Soska. Dokumenty upoważniające do ubiegania się o wizę Kuba wspólnie z mamą odebrał z rąk Staszka Czarnoty. Więcej na temat konkursu oraz laureatów można przeczytać w artykule „Finał Konkursu Wiedzy o Solidarności 2008”.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.

Zdjęcia z obchodów 11 listopada >>>