Ilość wyświetleń: 179

Za nami pierwsza w tym roku akcja krwiodawcza.

Za nami pierwsza w tym roku akcja krwiodawcza zorganizowana wspólnie przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy ZG Sobieski oraz NSZZ Solidarność ZG Sobieski.

W czwartek 7 marca na parkingu przy stołówce szybu Piłsudski zaparkował autokar z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic do poboru krwi. Akcja trwała od godziny 8 do 14. 

Zbiórki krwi organizowane przez KHDK przy ZG Sobieski oraz NSZZ Solidarność ZG Sobieski cieszą się dużym zainteresowaniem wśród załogi ZG Sobieski, w akcjach tych uczestniczą również mieszkańcy Jaworzna nie związani z jaworznicką kopalnią. 

W czwartkowej akcji donacji poddało się 29 honorowych krwiodawców, którzy oddali ponad 13 litrów krwi. 

W roku 2023 odbyło się 6 akcji krwiodawczych, które odbyły się na parkingu stołówki szybu Piłsudski przy ul. Krakowskiej w Jaworznie. We wszystkich akcjach uczestniczyło 98 osób, a oddali oni ponad 44 litry krwi. 

Dziękujemy dyrekcji ZG Sobieski za możliwość organizacji tych akcji na trenie ZG Sobieski, służbą ochrony za zabezpieczenie miejsca dla autokaru do poboru krwi. Dziękujemy również Pani Agacie Jasickiej za możliwość skorzystania przez krwiodawców z sali, gdzie mogli spokojnie wypełniać formularze zdrowotne oraz za udostępnienie napoi dla naszych honorowych krwiodawców.

Już dziś zapraszamy na kolejną akcję krwiodawczą organizowaną przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy ZG Sobieski oraz NSZZ Solidarność ZG Sobieski, najbliższa zbiórka krwi na parkingu stołówki szybu Piłsudski odbędzie się 16 maja. 

Pragniemy również przypomnieć, że akcje krwiodawcze odbywają się także w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca na jaworznickim rynku przed Biblioteką Miejską w Jaworznie.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

Dział Informacji NSZZ Solidarność ZG Sobieski.