Ilość wyświetleń: 357

Sukces! „Tygodnik Solidarność” w czołówce najbardziej opiniotwórczej prasy w Polsce

Świetne informacje – w sierpniu 2022 r. „Tygodnik Solidarność” znalazł się w czołówce rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w kraju. 

Według badania Instytutu Monitorowania Mediów z 255 cytowaniami zajęliśmy czwarte miejsce w rankingu najbardziej opiniotwórczych tygodników, wyprzedzając takie tytuły jak „Newsweek”, „Polityka”, „Do Rzeczy”, „Tygodnik Powszechny”, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”. Dobry wynik odnotowaliśmy również w całym segmencie prasy drukowanej (dzienniki, tygodniki, miesięczniki itp.), zajmując 10. pozycję. 

– Cieszę się bardzo z najnowszych danych dotyczących wzrostu cytowalności „Tygodnika Solidarność”. Chciałbym przede wszystkim podziękować zespołowi, którym mam przyjemność kierować. To dzięki Waszej pracy coraz częściej możemy słyszeć o sukcesach „Tygodnika Solidarność” i portalu Tysol.pl. Wysokie miejsca w zestawieniach najczęściej cytowanych tygodników opinii publicznej i tytułów prasowych to przede wszystkim Wasza zasługa! – tak wyniki ocenia Michał Ossowski, redaktor naczelny „TS”. 

– Od wielu lat staramy się przywrócić marce „Tygodnik Solidarność” prestiż i pozycję, na jaką zasługuje. To tytuł o wielkim wkładzie w historię odzyskania wolności przez Polskę, ale również tytuł, który nigdy nie wyparł się obrony wartości społecznych wpisanych w statut NSZZ „Solidarność”. Dlatego z nieukrywaną radością śledzimy wzrost cytowalności „Tygodnika Solidarność”, ale także wzrost liczby użytkowników portalu Tysol.pl. Po wielu latach „Tygodnik Solidarność” wraca na należne mu miejsce na rynku polskich mediów, a my nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa… Podziękowania należą się również wszystkim członkom NSZZ „Solidarność”, bez wsparcia których nasza działalność nie byłaby możliwa – dodaje Michał Ossowski.

  • Autor: Mateusz Kosiński
  • Źródło: tysol.pl