Ilość wyświetleń: 432

Przedstawiciele Solidarności z Jaworzna włączają się w pomoc uchodźcom.

Trwa brutalna wojna w Ukrainie wywołanej przez Federację Rosyjską, wojny jakiej nie widziała Europa od II wojny światowej. Gwałty, egzekucje cywilów stał się chlebem powszednim putinowskich „sołdatów”. Po ataku na niepodległy kraj, do Polski przybyło ponad dwa miliony uchodźców, w głównej mierze kobiet, dzieci oraz osób starszych. 

Niejednokrotnie uciekali z swych domów jedynie w tym co mieli na sobie, najwyżej z podręcznym bagażem. 

Polacy ruszyli z pomocą, na granicy, na dworcach w wielu miastach naszego kraju, ofiarując podstawowe rzeczy: odzież, wyżywienie, środki higieniczne, a także mieszkania. 

NSZZ Solidarność także czynnie włączyła się w pomoc potrzebującym uchodźcom z Ukrainy. KK NSZZ Solidarność uruchomiła specjalne konto na potrzeby uchodźcom. Przedstawiciele Solidarności z Jaworzna, również zaangażowali się w pomoc Ukraińcom. Komisje Zakładowe NSZZ Solidarność zrzeszone w Terenowej Sekcji Problemowej NSZZ Solidarność miasta Jaworzno wspólnymi siłami zakupiły najbardziej potrzebne rzeczy, między innymi bieliznę, artykuły higieniczne, pościel, żywność dla dzieci, żywność o długotrwałej przydatności do spożycia. Do zbiórki przyłączyli się także pracownicy Zakładu Górniczego Sobieski w koordynowanej przez NSZZ Solidarność zbiórce. Pomoc o wartości kilkunastu tysięcy złotych została rozdysponowana przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaworznie, miejską instytucję, która najbardziej jest zorientowana, gdzie ta pomoc jest potrzebna. 

Zdajemy sobie sprawę, iż pomoc dla uciekinierów przed wojną w Ukrainie będzie musiała być długotrwała i ta jedna akcja to kropla w morzu potrzeb. 

Wszystkim darczyńcom serdeczne Bóg Zapłać za dobre serce!  

Dział informacji NSZZ Solidarność ZG Sobieski.