Ilość wyświetleń: 659

Przedstawiciele NSZZ Solidarność z Jaworzna zbierają podpisy pod projektem „Emerytura za staż”

W całym kraju na dobre ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem „Emerytura za staż”. Zakłada ona przejście na emeryturę po przepracowaniu 35 lat przez kobiety i 40 lat przez mężczyzn. 

Podpisy zbierają przedstawiciele NSZZ Solidarność w całej Polsce w zakładach pracy w biurach terenowych. Wyszli również na ulice miast, aby przekonywać nie zdecydowanych do poparcia inicjatywy oraz przybliżyć im, na czym będzie polegała „emerytura stażowa”. 

Jak w większości miast w Jaworznie również zbierane są podpisy pod projektem „emerytur stażowych”. Na popularnej wśród jaworznian handlowej ulicy Sienkiewicza, potocznie zwanej „Kocią” w czwartki 12 oraz 19 sierpnia podpisy zbierali członkowie Solidarności z jaworznickich zakładów pracy. 

– Nie ma określonego przedziału wiekowego pośród podpisujących się jaworznian, podpisują się osoby, które jeszcze pracują i są osobiście zainteresowane takim rodzajem emerytury jak również emeryci, podkreślają oni jednak, że robią to dla swoich bliskich – mówi Malwina Mastalerz z biura terenowego NSZZ Solidarność z Jaworzna. 

Podpisy na „Kociej” będą zbierane co tydzień w czwartki aż do zakończenia akcji.

Listy można podpisywać nie tylko podczas ulicznych zbiórek, ale także w siedzibach biur terenowych Solidarności, jak również w zakładach pracy w których działa NSZZ Solidarność. 

Zbiórka podpisów pod projektem „Emerytura za staż” ruszyła 7.07. Do 6.10. Komitet Obywatelski Inicjatywy Ustawodawczej o zmianie ustawy z dnia 17.12.1998 roku o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz zmianie niektórych ustaw musi zebrać co najmniej 100 tys. podpisów. 

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.