Porozumienie w Tauronie. Koniec okupacji siedziby spółki

Pracownicy spółek Grupy Tauron otrzymają wyrównanie inflacyjne w wysokości 7 tys. zł brutto. Świadczenie zostanie wypłacone w dwóch transzach – to najważniejsze zapisy porozumienia zawartego 14 lipca przez reprezentatywne organizacje związkowe z zarządem Tauron Polska Energia.

6 tys. zł brutto pracownicy dostaną do końca lipca, pozostały tysiąc zostanie wypłacony przed świętami Bożego Narodzenia. Dodatkowo umówiliśmy się, że w czwartym kwartale powrócimy do rozmów płacowych – mówi Stanisław Kłysz, wiceprzewodniczący „Solidarności” w Tauron Wydobycie i szef związku w kopalni Brzeszcze.

Porozumienie kończy protest okupacyjny, który był prowadzony w siedzibie spółki przez ponad dwie doby. – Ostateczna kwota wyrównania inflacyjnego jest nieco niższa od tej, zgłoszonej w naszych postulatach. To jest kompromis. Tyle na dzisiaj było możliwe do wywalczenia – podkreśla Stanisław Kłysz.

Protest okupacyjny w katowickiej siedzibie TPE rozpoczął się 12 lipca po posiedzeniu Rady Społecznej Tauron Polska Energia, skupiającej przedstawicieli reprezentatywnych organizacji związkowych działających w Grupie Tauron.

łk

Źródło: solidarnosckatowice.pl