Ilość wyświetleń: 224

Podpisz się pod wnioski o referendum!!!

NSZZ Solidarność ruszyła ze zbieraniem podpisów pod wnioskiem o zorganizowanie referendum w sprawie odrzucenia tzw. Zielonego Ładu, inauguracją akcji była manifestacja 10 maja w Warszawie, podczas której w jeden dzień zebrano 150 tysięcy podpisów.

Referendum to nasze obywatelskie prawo, dzięki temu instrumentowi możemy zmusić polityków do działania na naszą korzyść, a nie w ich interesy. Referendum to głos ludzi, którego politycy nie mogą zlekceważyć, ale muszą wynik referendum zrealizować. Referendum to jedno z niewielu skutecznych instrumentów nacisku na polityków. 

Już dużo zostało powiedziane o zagrożeniach wynikających z wprowadzenia zapisów Zielonego Ładu. Brukselscy biurokraci, jak kiedyś komuniści chcą nas zmusić do zakazami i karami do zaprzestania swobodnej komunikacji poprzez zakazowi sprzedaży samochodów spalinowych, zakaz ogrzewania gazem, olejem opałowym węglem. Zakaz sprzedaży lub wynajmu mieszkań, które nie spełniają warunków Zielonego Ładu. To przymusowe dostosowanie budynków do tzw. „zeroemisyjności”. To droga energia elektryczna, ucieczka przemysłu poza granice UE, co w perspektywie doprowadzi do bezrobocia, drożyzny i biedy. Unijny urzędnik będzie ci rozkazywał, gdzie i jak masz mieszkać, czym ogrzewać, ile metrów ci przysługuje, gdzie możesz jeździć i co jeść. Zielony Ład odbierze nam wolność, niezależność i własność.

Podpisz się pod wnioskiem w sprawie referendum zanim będzie za późno. Podpisy można składać w naszych biurach NSZZ Solidarność na szybie Piłsudski i Sobieski.

Do artykułu załączamy również listę, którą można samemu pobrać, wydrukować i zebrać podpisy wśród rodziny, znajomych i wypełnioną dostarczyć do nas. Pamiętajmy, że lista musi być wypełniona czytelnie, jeśli posiadamy dwa imiona, wpisujemy obydwa. Dokładnie wpisujemy adres, bez skrótów, numer pesel i podpisujemy się.

Lista do pobrania tutaj>>>

Plakat pdf>>>

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.