Ilość wyświetleń: 440

Podpisy w sprawie emerytur stażowych zostały złożone w Sejmie

30 września przedstawiciele NSZZ „Solidarność” złożyli w Sejmie listy z podpisami 235 tys. osób popierających obywatelski projekt ustawy w sprawie wprowadzenia emerytur stażowych po 35 latach pracy dla kobiet i 40 latach pracy dla mężczyzn. – Emerytury stażowe były, są i będą bardzo ważnym projektem „Solidarności”, takim dopełnieniem całego systemu emerytalnego w naszym kraju – powiedział Piotr Duda podczas konferencji prasowej przed gmachem Sejmu.

Przewodniczący zaznaczył, że zgodnie z wymogami formalnymi wystarczyło zebrać 100 tys. podpisów. aby Sejm był zobowiązany zająć się tym projektem. – Złożone dziś podpisy pozwalają nam na to, żeby procedura w Sejmie musi się rozpocząć i na początku prosiłbym bardzo wszystkich parlamentarzystów, aby nad tym projektem pochylili się w sposób odpowiedzialny, w sposób poważny, a nie w sposób polityczny – podkreślił szef związku.

– Wiem, że w Sejmie będzie złożony też prezydencki projekt o emeryturach stażowych. Mam nadzieje, że te dwa projekty – obywatelski i prezydencki – spotkają się na komisji sejmowej i będzie to bardzo szybko procedowane, bo ta ustawa jest potrzebna polskim pracownikom. Tak, jak cieszymy się z emerytur stażowych dla górników, policjantów, czy strażaków, tak chcemy emerytur stażowych dla wszystkich pracowników, którzy mają wypracowany odpowiedni kapitał i odpowiedni staż pracy – dodał Piotr Duda.

ny
źródło foto: tysol.pl/M.Żegliński