Ilość wyświetleń: 1 580

Po nocnej okupacji TPE związkowcy nie odpuszczają!

Na dziś (środa 13. lipca) na godzinę 10. 00 przewidziana jest kolejna tura negocjacji płacowych w TAURON Polska Energia S.A. (TPE).

Przypomnijmy po fiasku wczorajszych rozmów przedstawiciele reprezentatywnych Organizacji Związkowych zrzeszonych w Radzie Społecznej TAURON Polska Energia S.A. pozostali w biurowcu spółki w Katowicach przy ul. Ściegiennego. Wśród okupujących budynek TPE są przedstawiciele NSZZ Solidarność z TAURON Wydobycie S.A. Przewodniczący Waldemar Sopata z ZG Sobieski, Przewodniczący Stanisław Kłysz z ZG Brzeszcze oraz Przewodniczący Stanisław Kurnik z ZG Janina.

Jak podkreśla Przewodniczący Waldemar Sopata w wywiadzie dla tysol.pl nie domagają się podwyżek, chcą tylko utrzymać poziom życia pracowników, który na skutek rosnącej inflacji gwałtownie spada.

– Zaproponowaliśmy 5,5 tys. zł netto jednorazowego wyrównania pracownikom za całe pierwsze półrocze i gwarancji rozpoczęcia dalszych rozmów płacowych w sierpniu. Niestety zarząd twierdzi, że nie ma na to środków – mówi przewodniczący Kłysz.

Nieoficjalnie wczoraj wieczorem przedstawiciele TPE przystali na pewne propozycje, lecz ostatecznie nie osiągnięto porozumienia i związkowcy zostali na noc w siedzibie katowickiej spółki.

Nieoficjalnie z protestującymi ma się spotkać przebywający dziś na Śląsku Piotr Pyzik Podsekretarz stanu,Pełnomocnik Rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego, który zapowiedział wcześniej spotkanie z okupującymi budynek PGG związkowcami z największej spółki górniczej w Europie.

Związkowcy przewidują również pikietę przed siedzibą TPE o szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Więcej informacji wkrótce.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.