Ilość wyświetleń: 528

Pikieta przed szybem Piłsudski

W środę 12 maja o godzinie 13 w siedzibie TAURON Wydobycie rozpoczęły się rozmowy przedstawiające plany operacyjne dla TAURON Wydobycie S.A. w których uczestniczył wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń oraz prezes TAURON Polska Energia Paweł Strączyński. Mieli oni wraz z władzami TAURON Wydobycie przedstawić stronie społecznej plany co do dalszego funkcjonowania spółki zgodnie z wypracowanym porozumieniem społecznym.

W Jaworznie na parkingu przed szybem Piłsudski na ministra Sobonia oraz prezesa Strączyńskiego czekała grupa około 70 górników zaniepokojonych sytuacją spółki. Chcieli bezpośrednio usłyszeć od ministra i prezesa co dalej z ich miejscami pracy.

Wiceminister aktywów Państwowych przyszedł do zgromadzonych na parkingu i przedstawił po krótce założenia związane z dalszym funkcjonowaniem firmy. Po około 15 minutach poszedł na główne spotkanie.

Po kilku minutach nadjechała limuzyna z prezesem TAURON Polska Energia Pawłem Strączyńskim, nieomal potrącając jednego z oczekujących górników. Zgromadzeni pracownicy skierowali do niego kilka pytań, lecz prezes TPE nie znalazł chwili czasu aby przedstawić własne wizje dalszego funkcjonowania TAURON Wydobycie, tylko w arogancki sposób odpowiedział „będzie dobrze” a jego kierowca torował mu drogę przez zebranych na parkingu. Górnicy odebrali jego zachowanie gwizdami i oburzeniem.

Związkowcy już dziś zapowiadają kolejne akcje w obronie TAURON Wydobycie, nie wykluczają również działań na szerszą skalę.

Zdjęcia własne.

Dział informacji NSZZ Solidarność ZG Sobieski.