Ilość wyświetleń: 483

Oddaj krew uratuj życie!

Zapraszamy na akcję krwiodawczą, organizowaną wspólnie przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy ZG Sobieski oraz NSZZ Solidarność ZG Sobieski. 

Akcja odbędzie się w piątek 14 maja na parkingu stołówki szybu Piłsudski. Akcja odbywać się będzie od godziny 8.00 do 14.00.

Krew może oddać osoba zdrowa w wieku 18 – 65 lat. Ważyć minimum 50 kg. 

Krew jest potrzebna cały czas, dlatego ważne są regularne akcje krwiodawcze, które zapewniają krew, której nie można bez końca magazynować. Oddając jedną jednostkę krwi, ratujesz życie aż trzech osób. Oddając krew 4 lub 6 razy do roku, w zależności od płci, możesz uratować nawet 24 osoby!

Ważna informacja dla osób zaszczepionych przeciw covid-19.

1. Czasowa dyskwalifikacja dla dawców na okres 48 godzin od dnia podania szczepionki mRNA firmy Pfizer/BioNtech, Moderna)

2. Czasowa dyskwalifikacja dla dawców na okres 14 dni od dnia podania szczepionki wektorowej (firmy AstraZeneca, Johnson&Johnson)

3. Czasowa dyskwalifikacja dla dawców po szczepieniu na COVID-19, u których wystąpiła niepożądana reakcja poszczepienna – na okres 7 dni od ustąpienia objawów tej reakcji.

Prosimy pracowników ZG Sobieski, aby chęć oddania krwi zgłaszali swoim przełożonym w odpowiednim wyprzedzeniem, aby mogli zabezpieczyć wystarczające obłożenie oddziałów. I nie chodzi tylko o akcje organizowane przy szybie Piłsudski, lecz również każdą chęć oddania krwi, ponieważ niezgłoszenie tego faktu niejednokrotnie komplikuje pracę w oddziałach. 

Serdecznie zapraszamy!

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.