Ilość wyświetleń: 398

Nie oddamy grupy TAURON

Zdaniem organizacji „Solidarności” działających w Grupie TAURON, proces transformacji energetycznej prowadzony przez Ministerstwo Aktywów Państwowych zakłada jej likwidację. W Grupie, która obejmuje obszary dystrybucji, wytwarzania, wydobycia, ciepła i wsparcia narasta wśród załóg niepokój. A sprawa dot. blisko 26. tys. pracowników. Dzisiaj odbyło się spotkanie on-line w tej sprawie z szefem „Solidarności” Piotrem Dudą.

W spotkaniu z przewodniczącym Komisji Krajowej udział wzięli przedstawiciele organizacji „Solidarności” z Grupy TAURON oraz szef Sekretariatu Górnictwa i Energetyki Jarosław Grzesik. Obecny był również zastępca przewodniczącego KK ds. branż Bogdan Kubiak i Robert Szewczyk, koordynator Komisji Krajowej ds. polityki klimatycznej.

W trakcie dyskusji, które miało burzliwy przebieg, poszczególni liderzy przekazali informacje o sytuacji w swoich firmach. Wskazali na rosnący niepokój i narastającą determinację wśród załóg. W ich ocenie proces transformacji spowoduje likwidację wielu miejsc pracy, głównie w obszarze wsparcia, czemu „Solidarność” zamierza się zdecydowanie przeciwstawić.

– Chcemy, aby Grupa TAURON pozostała w obecnej formie organizacyjnej – podkreślał Jarosław Grzesik.

Związkowcy z TAURON-a zapowiedzieli zdecydowane, skoordynowane działania.

– Nie oddamy Grupy TAURON – podsumowali.

Kolejne spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek.

Fot. M. Lewandowski

ml