Ilość wyświetleń: 473

Kolejna akcja krwiodawcza w ZG Sobieski za nami

Mimo trudnej sytuacji w spółkach Grupy TAURON, trwających sporach zbiorowych i niepewnej sytuacji firmy, Solidarność w TAURON Wydobycie ZG Sobieski wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi ZG Sobieski zorganizowali po raz kolejny akcję krwiodawczą, która odbyła się w piątek 30 kwietnia na parkingu stołówki szybu Piłsudski w Jaworznie. 

Mimo trwającej pandemii krwiodawcy jak zwykle nie zawiedli w piątkowej zbiórce krwi, krew oddało 27 osób. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic wzbogaciło się o ponad 12 litrów tego bezcennego leku. 

Przez pandemię koronawirusa w całym kraju znacznie ubyło krwiodawców. Zapotrzebowanie na samą krew, również się zmniejszyło, ponieważ w wielu szpitalach planowane zabiegi zostały odwołane. Większość ozdrowieńców obecnie oddaje osocze krwi, które wykorzystywane jest do leczenia ciężko chorych na covid-19. 

Obecnie szpitale powoli wracają do normalności i ruszają zabiegi, tym samym zaczyna wzrastać zapotrzebowanie na krew. 

Bardzo ważne jest stałe pozyskiwanie krwi od krwiodawców, ponieważ krwi nie da się magazynować, maksymalnie w odpowiednich warunkach można ją przechowywać przez 35 dni. 

Dziękujemy wszystkim krwiodawcom, którzy bezinteresownie oddali swą krew podczas piątkowej akcji krwiodawczej. Dziękujemy dyrekcji ZG Sobieski za udostępnienie miejsca do przeprowadzenia akcji, służbom ochrony za zabezpieczenie zbiórki krwi. Dziękujemy także Pani Agacie Jasickiej za udostępnienie miejsca dla honorowych krwiodawców, gdzie mogą wypełniać ankiety oraz za zabezpieczenie napoi. 

Już dziś zapraszamy na kolejną akcję krwiodawczą organizowaną wspólnie przez NSZZ Solidarność ZG Sobieski oraz Klub Honorowych Dawców Krwi przy ZG Sobieski, która odbędzie się w piątek 14 maja. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia własne.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.