Ilość wyświetleń: 247

Dzień Dziecka dla dzieci członków NSZZ Solidarność w ZG Sobieski ze zbieraniem podpisów pod wnioskiem o referendum.

W sobotę 25 maja NSZZ Solidarność z Zakładu Górniczego Sobieski w Jaworznie zorganizowała zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Ta coroczna impreza dla najmłodszych cieszy się wielkim zainteresowaniem od lat.

W zawodach wzięła udział ponad setka najmłodszych adeptów wędkarstwa. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe, młodsza grupa do lat dziesięciu oraz zawodnicy powyżej dziesięciu lat. Wraz z rodzicami oraz opiekunami w zabawie uczestniczyło około trzystu osób.

Była to dobra okazja do rozreklamowania akcji NSZZ Solidarność pod hasłem „Powstrzymaj Zielony Ład! Podpisz, zanim zrujnują ci życie.” Podczas powitania przybyłych na zawody, przewodniczący NSZZ Solidarność w ZG Sobieski Waldemar Sopata opowiedział po krótce o całej akcji, jakie zagrożenia dla nas niesie wprowadzenie w takiej postaci „Zielonego Ładu”, zachęcając do składania podpisów pod wnioskiem o referendum o odrzucenie „Zielonego Ładu”. Stanowisko do zbierania podpisów, nad którym czuwała niezastąpiona Agnieszka Makowska, cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród dorosłych, mogli oni dowiedzieć się więcej o „Zielonym Ładzie”, biorąc ulotki i chętnie podpisując się pod wnioskiem.

Impreza odbyła się na stawie Grajdołek w Jaworznie Jeleniu, przy pomocy zaprzyjaźnionego Koła PZW nr 94 Jeleń, które jest gospodarzem obiektu. Sędzią zawodów był Janusz Pluta, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji. Po wylosowaniu stanowisk zawodnicy udali się na swoje miejsca i przystąpiono do trzygodzinnej rywalizacji. Wędkowanie trwało od 9.00 do 12.00. 

W samo południe sędzia zawodów dał sygnał do zakończenia rywalizacji i przystąpił do ważenia złowionych ryb. Po kilkunastu minutach poznaliśmy wyniki. 

W kategorii do lat dziesięciu pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Nekwapil, uzyskując 1090 pkt., na miejscu drugim uplasował się Fabian Bożek zdobywając 870 pkt., natomiast trzecia była Lena Bożek, która miała 800 pkt. 

W kategorii powyżej dziesięciu lat pierwszy na podium był Kamil Bożek z 900 pkt. na koncie, tuż za nim na miejscu drugim z 860 pkt. był Sebastian Bugajski, natomiast trzeci w kategorii starszej znalazł się Łukasz Bożek, zdobywając 850 pkt. 

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy, które wręczyli przewodniczący NSZZ Solidarność ZG Sobieski, Waldemar Sopata oraz jego zastępca Dariusz Piechowicz. Każde dziecko biorące udział w zawodach dostało nagrody rzeczowe, a wszystkie bez względu czy łowiły, czy nie, dostały paczki z okazji Dnia Dziecka, które przygotowali Piotr Miś – zastępca przewodniczącego NSZZ Solidarność ZG Sobieski oraz Marcin Cempa. Młodsze mogły skorzystać z dmuchanego zamku, a wszyscy skorzystali z poczęstunku z grochówki, żurku, kiełbasek z grilla i kilku innych potraw, które przygotowali na tę okoliczność niezastąpieni Zbigniew Olejarz oraz Krzysztof Kisiel, którym bardzo dziękujemy za pomoc. Dziękujemy gospodarzom Grajdołka Kołu PZW nr 94 Jeleń, Januszowi Plucie za opiekę nad zawodnikami podczas łowienia ryb. 

Szczególnie dziękujemy uczestnikom zawodów, bez których impreza ta by się nie odbyła, najmłodszym adeptom wędkarstwa. Dziękujemy ich rodzicom i opiekunom za złożenie podpisu pod ważnym wnioskiem o referendum. 

Impreza odbyła się dzięki Funduszowi Socjalnemu Zakładu Górniczego Sobieski. Jeszcze raz wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy i zbieranie podpisów dziękujemy.  

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.