Kolejna pomoc Solidarności dla jaworznickiego szpitala

Pomoc dla jaworznickiego Wielospecjalistycznego Szpitala przekazana przez NSZZ Solidarność z Jaworzna przekroczyła już ponad 9000 zł.

Solidarność miasta Jaworzna przekazała kolejne środki ochrony indywidualnej dla jaworznickiego pogotowia ratunkowego. Tym razem Komisje Zakładowe NSZZ Solidarność zrzeszone w Terenowej Sekcji Problemowej NSZZ Solidarność miasta Jaworzno ufundowały dla jaworznickich ratowników maseczki, fartuchy oraz rękawiczki za kwotę 2000 zł.

To już kolejna pomoc dla jaworznickiej służby zdrowia, z jaką wystąpili związkowcy z Jaworzna. Przypomnijmy, że kilka dni temu przez NSZZ Solidarność Zakładu Górniczego Sobieski dla Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie została zakupiona specjalistyczna zmywarka warta ponad 4000 zł.

W kolejnych dniach jaworzniccy członkowie Solidarności przekazali pierwszą transzę indywidualnego sprzętu ochronnego wartą 3000 zł. Tym samym pomoc Solidarności z Jaworzna przekroczyła już ponad 9000 zł.

– Solidarność w dalszym ciągu będzie przyglądać się potrzebom służby zdrowia i wspierać ją w miarę możliwości – mówi przewodniczący Solidarności z Jaworzna a zarazem szef związku w TAURON Wydobycie S.A. – W czynną pomoc oprócz naszej Komisji Zakładowej zaangażowały się Komisje NSZZ Solidarność Urzędu Miejskiego Jaworzno, Knauf Jaworzno, Centrum Medycznego Elvita Jaworzno, Solidarność jaworznickiej Straży Pożarnej, jaworznickich wodociągów – wymienia przewodniczący Sopata. – Żyjemy w tym mieście i na ile możemy pomóc, to tę pomoc niesiemy.

To jak zareagowali członkowie Solidarności w całej Polsce można nazwać „pospolitym ruszeniem” w walce z tym niewidocznym wrogiem. Nie żyjemy na bezludnej wyspie i wiemy, że również mamy jakiś moralny obowiązek w tej wojnie oby jak najszybciej wygranej.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.