Ilość wyświetleń: 324

Nasza pozycja w grupie jest wtedy kiedy codziennie zaopatrzymy grupę w węgiel. – Prezes TAURON Wydobycie do delegatów.

Zdzisław Filip Prezes TAURON Wydobycie S.A. był kolejnym gościem na ZZD NSZZ Solidarność ZG Sobieski. Przybliżył delegatom co obecnie dzieje się w spółce, co przed nami i co dokonaliśmy dotychczas.

Zdzisław Filip Prezes TAURON Wydobycie S.A. był kolejnym gościem na ZZD NSZZ Solidarność ZG Sobieski. Przybliżył delegatom co obecnie dzieje się w spółce, co przed nami i co dokonaliśmy dotychczas.

 

Za największy sukces w ubiegłym roku Prezes Filip uznał rozpoczęcie budowy szybu Grzegorz. – Z perspektywy tego co dzieje się teraz na Sobieskim widać, że Grzegorz jest o kilka lat za późno – mówił Prezes TAURON Wydobycie. – Dziś mielibyśmy inny poziom produkcji – dodał Prezes Filip. Zaznaczył, że przez najbliższe kilka lat załoga na Sobieskim będzie się musiała więcej napracować aby wydobyć węgiel. Zaznaczył jednak, że większość wydobycia powinny przejąć pozostałe kopalnie w spółce. – Jesteśmy spółką węglową, która ma obecnie trzy kopalnie. To jest kwestia przeniesienia produkcji na inne zakłady. Janina i Brzeszcze sprostają temu zadaniu – zapewnił delegatów Prezes Filip.

 

Szef TAURON Wydobycie zaznajomił zebranych z tym co udało się dokonać w ostatnim czasie. Przypomniał o wzroście kartek za posiłek profilaktyczny oraz automatyczną podwyżką tych kartek. Mówił jednak że najważniejsza jest codzienna praca zwykłych ludzi. Ponieważ kopalnia to nie szyby, chodniki tylko ludzie. – Dopóki mamy na uwadze dobro ludzi i dobro firmy to zawsze znajdziemy rozwiązanie. I tak się dzieje odkąd jestem szefem zarządu TAURON Wydobycie – mówił Pan Prezes.

 

Prezes Zdzisław Filip podkreślił, iż nasza pozycja w grupie jest wtedy kiedy codziennie zaopatrzymy grupę w węgiel. – To jest nasze podstawowe zadanie – podkreślił Prezes Filip. – To jest nasz cel i tego się będziemy trzymali –  dodał na zakończenie Pan Prezes.

 

Zdjęcia ALEX www.mojejaworzno.pl

 

 

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.