Jarosław Grzesik nowym przewodniczącym Rady Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „S”

Podczas VIII Kongresu Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „S” niemal jednogłośnie wybrano Jarosława Grzesika na przewodniczącego Rady KSGiE NSZZ „S”. Dotychczasowy przewodniczący Kazimierz Grajcarek przechodzi na emeryturę.

Foto. T. Gutry – Tygodnik Solidarność

– Jarosław Grzesik jest młodszy ode mnie, ale ma ogromne doświadczenie – mówi ustępujący przewodniczący Rady KSGiE NSZZ „S” Kazimierz Grajcarek. – To, że został wybrany przez niemal wszystkich głosujących, świadczy o tym, że zaufanie do niego mają i górnicy i energetycy. Dzięki temu ma bardzo dobry start.

Wybory odbyły się w drugim dniu Kongresu, który obradował 26 i 27 czerwca w Wieliczce. Na Grzesika głos oddało 59 na 60 biorących udział w wyborach delegatów.

Jarosław Grzesik wcześniej był przewodniczącym Sekcji Krajowej Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność.

Sekretariat przygotowuje się teraz, jak mówi Kazimierz Grajcarek, do ostrych działań w związku z tym, że w wielu spółkach skarbu państwa łamane są prawa pracownicze i związkowe.

bm

Źródło: tysol.pl