Ilość wyświetleń: 358

Dzień Dziecka z wędkowaniem

Wędkowanie można uprawiać w każdym wieku. Cieszy się ono dużym zainteresowaniem wśród górników a co za tym idzie i pośród ich dzieci. Już od kilkunastu lat NSZZ Solidarność ZG Sobieski organizuje zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Impreza ta z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Wędkowanie można uprawiać w każdym wieku. Cieszy się ono dużym zainteresowaniem wśród górników a co za tym idzie i pośród ich dzieci. Już od kilkunastu lat NSZZ Solidarność ZG Sobieski organizuje zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Impreza ta z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

 

W sobotę 26. maja na stawie Grajdołek w Jeleniu spotkało się prawie siedemdziesięciu najmłodszych wędkarzy, aby wsiąść udział w tegorocznej edycji Dnia Dziecka z wędkowaniem. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe: dzieci do lat dziesięciu oraz powyżej dziesiątego roku życia.

 

Po rozlosowaniu stanowisk młodzi wędkarze rozeszli się na swoje stanowiska, aby przygotować się do rywalizacji. Punktualnie o godzinie 10. Sędzia główny Janusz Pluta zasygnalizował rozpoczęcie zawodów. Zawody odbywały się metodą spławikową na jedną wędkę. Po dwóch godzinach arbiter zawodów dał sygnał do zakończenia rywalizacji i przystąpiono do ważenia złowionych ryb.

 

Po zakończonym ważeniu poznaliśmy tegorocznych zwycięzców zawodów wędkarskich z okazji Dnia Dziecka. W kategorii dzieci do lat dziesięciu pierwsze miejsce zajął Dawid Nekwapil, który uzyskał 1065 pkt. Miejsce drugie zajęła Maja Głowaczewska z 1055 pkt. Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Ślusarczyk zdobywając 850 pkt. W kategorii powyżej dziesiątego roku życia pierwsze miejsce na podium przypadło Piotrowi Fedak, uzyskał on 865 pkt. Tuż za nim znalazł się Łukasz Bożek z 645 pkt. natomiast trzecie miejsce przypadło Wiktorii Fedak, która zdobyła 535 pkt.

 

Pamiątkowe puchary dla pierwszych trzech wędkarzy z obu kategorii wręczali wspólnie Przewodniczący NSZZ Solidarność Zakład Górniczy Sobieski Waldemar Sopata, Dyrektor ds. Pracy Zakładu Górniczego Sobieski Tomasz Sporek oraz Zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Bogdan Biś. Specjalne nagrody przygotował SKOK Jaworzno w imieniu firmy nagrody wręczali zwycięzcom Przewodniczący NSZZ Solidarność w SKOK Jaworzno Piotr Brożek oraz jego zastępca Andrzej Esmund. Każdy uczestnik zawodów otrzymał nagrodę rzeczową oraz paczki z łakociami.

 

Zawody współfinansowane były z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych Zakładu Górniczego Sobieski. Duży wkład w tę imprezę po raz kolejny wniósł SKOK Jaworzno, instytucja finansowa z naszego miasta, na którą zawsze można liczyć. Kolejnym mecenasem Dnia Dziecka organizowanego przez NSZZ Solidarność Zakład Górniczy Sobieski była firma Saltus Ubezpieczenia. Firma TAURON Polska Energia zadbała o gadżety dla najmłodszych.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tych zawodów wędkarskich. Szczególne podziękowania kierujemy do gospodarzy stawu Grajdołek w Jeleniu, kołu PZW nr 94 Jeleń, niezawodnemu kucharzowi Zbyszkowi Olejarzowi, który zawsze zaspokaja wymagania kulinarne wędkarzy tych starszych i młodszych. Przede wszystkim dziękujemy uczestnikom zawodów, którzy w duchu zdrowej rywalizacji bawili się w tę słoneczną sobotę. Wszystkim serdeczne Bóg Zapłać!!!

 

Zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez NSZZ Solidarność Zakład Górniczy Sobieski.   

 

Zdjęcia z Dnia Dziecka tutaj>>>

 

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.