Piotr Duda dla Tysol.pl o „kompromisie” w/s Wolnych Niedziel: To nie kompromis – to kompromitacja PiS

W związku z informacjami publikowanymi przez telewizję i radio publiczne o rzekomym porozumieniu NSZZ „Solidarność” z PiS w sprawie ograniczenia handlu tylko w dwie niedziele w miesiącu oświadczam, że żadnego porozumienia w tej sprawie nie ma i nie będzie. W wielu innych sprawach możemy szukać różnych rozwiązań, ale ograniczenia handlu we wszystkie niedziele „Solidarność” nie odpuści. – mówi Przewodniczący KK NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

Pomysł wprowadzenia tylko dwóch niedziel, to żaden kompromis. To kompromitacja PiS-u, który w kampanii wyborczej obiecywał oddanie niedzieli pracownikom. Z wyborczych deklaracji trzeba się wywiązywać, tym bardziej, że jeszcze jako partia opozycyjna, PiS złożył projekt poselski zakazu handlu we wszystkie niedziele. Dzisiaj już taki zdecydowany nie jest  – mówi Piotr Duda.

Źródło: tysol.pl