Ilość wyświetleń: 361

Dzień Dziecka na sportowo

Wędkowanie jest dyscypliną, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Mogą je uprawiać ludzie w każdym wieku. Wędkowanie pozytywnie na nas wpływa, ponieważ uspokaja, daje też dużo radości z osiągniętych sukcesów. To bardzo przyjemne hobby, które posiada wielu zwolenników.

 

Wędkowanie jest dyscypliną, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Mogą je uprawiać ludzie w każdym wieku. Wędkowanie pozytywnie na nas wpływa, ponieważ uspokaja, daje też dużo radości z osiągniętych sukcesów. To bardzo przyjemne hobby, które posiada wielu zwolenników.

 

Po raz kolejny na stawie Grajdołek w jaworznickiej dzielnicy Jeleń NSZZ Solidarność w TAURON Wydobycie Zakład Górniczy Sobieski zorganizowała zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka.

 

W sobotni poranek 3. czerwca na Grajdołku wędkowało prawie siedemdziesięciu młodych wędkarzy. Zawody odbywały się metodą spławikową na jedną wędkę w dwóch grupach wiekowych. Pierwszą grupę stanowiły dzieci do lat dziesięciu, natomiast grupę starszą stanowili zawodnicy powyżej dziesiątego roku życia.

 

Tuż po losowaniu stanowisk młodzi wędkarze przystąpili do uzbrajania swojego sprzętu wędkarskiego oraz przygotowywania zanęt wędkarskich. Na dziesięć minut przed rozpoczęciem rywalizacji sędzia dał pierwszy sygnał, który zezwala na zanęcanie na swoim stanowisku. Punktualnie o dziesiątej sędzia po raz kolejny dał sygnał dźwiękowy, który oznaczał rozpoczęcie wędkowania. Punktualnie o dwunastej sędzia główny zawodów zakończył rywalizację i przystąpiono do ważenia złowionych ryb.

 

Po kilkunastu minutach poznaliśmy zwycięzców tegorocznych zawodów wędkarskich z okazji Dnia Dziecka 2017. W kategorii wiekowej do lat dziesięciu zwyciężył Nekwapil Dawid, który złowił 1070 gram ryb, na miejscu drugim znalazła się Sowa Oliwia uzyskując wagę złowionych ryb 855 gram, natomiast miejsce trzecie przypadło Kosiur Zuzannie z wagą złowionych ryb 360 gram. W kategorii powyżej dziesiątego roku życia zwyciężył Legień Przemysław, który złowił 930 gram ryb, tuż za nim na podium znalazł się Walendzik Kacper z 610 gramami ryb natomiast trzecie miejsce uzyskał Bolek Mateusz z 290 gramami ryb na koncie. 

 

Pamiątkowe puchary dla pierwszych trzech zawodników z obu kategorii wiekowych wspólnie wręczali dyrektor do spraw pracy ZG Sobieski Tomasz Sporek oraz przewodniczący NSZZ Solidarność w TAURON Wydobycie S.A. ZG Sobieski Waldemar Sopat. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody rzeczowe natomiast dzieci w kategorii do dziesięciu lat dodatkowo zostali uhonorowani okolicznościowymi medalami. Dodatkowo każdy uczestniczący w zabawie został obdarowany paczką z łakociami oraz gadżetami. Każdy mógł liczyć na ciepły posiłek oraz na chłodna napoje, które w tę słoneczną sobotę cieszyły się wielkim wzięciem.

   

Zawody współfinansowane były z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych ZG Sobieski. Impreza na tak wysokim poziomie nie mogła by się jednak odbyć bez pomocy osób dobrej woli na których zawsze można liczyć. Podziękowania kierujemy do SKOK Jaworzno. SKOK Jaworzno to instytucja finansowa z naszego miasta, która pomaga w wielu imprezach różnego rodzaju, mecenat ze strony SKOK Jaworzno przyczynił się do radości dzieci w tym pięknym dniu. Dziękujemy również Stowarzyszeniu Krzewienia Edukacji Finansowej w Jaworznie, Fundacji TAURON a także PZU Życie oddział Jaworzno. Dziękujemy niezawodnemu kucharzowi Zbyszkowi Olejarzowi, który zawsze zaspokaja wymagania kulinarne wędkarzy tych starszych i młodszych. Specjalne podziękowania kierujemy do gospodarzy stawu grajdołek Kołu PZW nr 94 Jeleń za udostępnienie łowiska na czas zawodów. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy tych zawodach, ludzi, których nie widać a bez których zawody nie mogły by się odbyć w tak sprawny sposób. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.    

 

Zapraszamy na kolejne imprezy z NSZZ Solidarność w TAURON Wydobycie ZG Sobieski.

 

Zdjęcia z zawodów wędkarskich tutaj >>>

 

Dział informacji NSZZ Solidarność ZG Sobieski.