Piotr Duda u Świątka w TVP Info

W środowym wydaniu programu TVP Info „4 strony” gościem redaktora naczelnego Tygodnika Solidarność Krzysztofa Świątka był Piotr Duda, przewodniczący „Solidarności”.

Rozmowa rozpoczęła się od pytania o nieoficjalne spotkanie Piotra Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. – Mogę zdradzić, że rozmowa dotyczyła spraw, które są procedowane w tej chwili na Radzie Dialogu Społecznego. Prezes był zadowolony z faktu, że wreszcie pracodawcy i związki zawodowe mogły przyjąć wspólne stanowisko w sprawie płacy minimalnej „12 +”. Rozmawialiśmy także o projekcie ustawy emerytalnej przedstawionej w sejmie przez prezydenta Dudę, porozumieniu w Kompanii Węglowej i wielu kwestiach związanych z kwestiami pracowniczymi – powiedział przewodniczący „S”.

– Nasze porozumienie z prezydentem Andrzejem Dudą było jasne, czyli obniżenie wieku emerytalnego i połączenie go z okresem składkowym. Dzisiaj projekt pana prezydenta obejmuje tylko obniżenie wieku emerytalnego 60, 65 lat. My próbujemy wypracować kompromis na Radzie Dialogu Społecznego – odparł Duda na pytanie dotyczące ustawy emerytalnej. – Dla mnie jasne jest to, że politycy podjęli pewne zobowiązania przed wyborami, z których powinni się wywiązać i ja jako szef związku będę tego pilnował.

Cały program dostępny TUTAJ>>>.

Źródło strona KK NSZZ Solidarność.