Ilość wyświetleń: 312

Międzyoddziałowy Turniej Piłki Nożnej na Boiskach Otwartych

Drużyna elektryków zwyciężyła w Międzyoddziałowym Turnieju Piłki Nożnej na Boiskach Otwartych ZG Sobieski pokonując zespół oddziału G-2 2 do 1.

 

Drużyna elektryków zwyciężyła w Międzyoddziałowym Turnieju Piłki Nożnej na Boiskach Otwartych ZG Sobieski pokonując zespół oddziału G-2 2 do 1.

W dniach od 30 maja do 10 czerwca na boisku otwartym MCKiS Azotania odbyły się rozgrywki w futsalowej piłce nożnej między oddziałami ZG Sobieski na boisku otwartym. Do turnieju zgłosiło się 10 oddziałów, które zostały podzielone na 3 grupy.

Po losowaniu w grupie A znalazły się drużyny: G-2 ( oddział drugi), GPD (przewóz) oraz NTA ( oddział teletechniczny). Grupa B przypadła zespołom: ED ( elektrycy), POWIERZCHNIA ( pracownicy przeróbki oraz odsiarczalni) a także SUG ( zespół firmy zewnętrznej Spółka Usług Górniczych). Do grupy C los przydzielił piłkarzy: GT ( oddział taśmowy), MD ( mechanicy), GRP-1 ( odział GRP-1) i GW ( oddział wiertniczy).

Po eliminacjach w grupach do dalszych rozgrywek przeszły drużyny: G-2, ED, GT, które między sobą rywalizowały o dalszy udział w turnieju, a także piłkarze GPD, POWIERZCHNIA oraz GRP-1. Po ćwierćfinałowych spotkaniach dalszy udział w turnieju zapewniły sobie najlepsze zespoły: GPD, ED, G-2 oraz GRP-1.

Po zwycięstwie nad piłkarzami z przewozu do finału zakwalifikowali się elektrycy, w drugim meczu półfinałowym wygrali przedstawiciele oddziału G-2, którzy pokonali futsalowców z GRP-1 w rzutach karnych.

W meczu o miejsce trzecie naprzeciw siebie stanęli piłkarze przewozu oraz GRP-1. W spotkaniu tym prym wiedli zawodnicy GPD, którzy pokonali zespół GRP-1 4-1. W spotkaniu finałowym po wyczerpującej walce piłkarze wspólnych oddziałów elektrycznych pokonali zawodników oddziału drugiego 2-1.

Najlepszym bramkarzem według sędziów został Sławomir Szczuka reprezentant elektryków, a królem strzelców Łukasz Ząbek piłkarz GPD.

Pamiątkowe puchary i nagrody wspólnie wręczali Dyrektor ds. Pracy ZG Sobieski Tomasz Sporek, Główny Inżynier Górniczy Janusz Czarnecki oraz Pani Kierownik Działu Socjalnego ZG Sobieski Anna Strzałkowska.

Międzyoddziałowym Turnieju Piłki Nożnej na Boiskach Otwartych ZG Sobieski został zorganizowany przez Komisję Socjalną ZG Sobieski.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy serdecznie dziękujemy. Szczególnie dziękujemy piłkarzom z poszczególnych oddziałów. Zapraszamy na inne imprezy organizowane przez Komisję Socjalną ZG Sobieski.

Zdjęcia z turnieju tutaj >>>

Dział Informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.