Ilość wyświetleń: 296

Piłkarze Solidarności z KWK Borynia triumfowali w 12 turnieju im. Kazimierza Zachnika

25 stycznia po raz 12 odbył się Turniej w Halowej Piłce Nożnej im. Kazimierza Zachnika. Triumfatorem turnieju była drużyna NSZZ Solidarność z KWK Borynia.

25 stycznia po raz 12 odbył się Turniej w Halowej Piłce Nożnej im. Kazimierza Zachnika. Triumfatorem turnieju była drużyna NSZZ Solidarność z KWK Borynia.

W jaworznickiej Hali Widowiskowo Sportowej MCKiS w niedzielę 25 stycznia 2015 r. spotkało się pięć drużyn Solidarności, aby wziąć udział w turnieju upamiętniającym Kazimierza Zachnika.  

Kazimierz Zachnik był wieloletnim działaczem związkowym, członkiem Prezydium Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność, gdzie odpowiadał za Dział Interwencyjno-Prawny, i Zarządu Fundacji na Rzecz Zdrowia Dzieci i Młodzieży Regionu Śląsko-Dąbrowskiego im. Grzegorza Kolosy. Zmarł w wieku 54 lat.

Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym”. Pierwsze miejsce w 12 edycji turnieju zajęła pierwsza drużyna NSZZ Solidarność KWK Borynia na miejscu drugim był zespół NSZZ Solidarność z Zakładu Górniczego Sobieski natomiast miejsce trzecie przypadło piłkarzom drugiej drużyny z NSZZ Solidarność KWK Borynia.

Królem strzelców został Kamil Kuczor reprezentant pierwszej drużyny KWK Borynia natomiast za najlepszego bramkarza sędziowie uznali Krzysztofa Kruk z zespołu Zakładu Górniczego Sobieski.

Pamiątkowe puchary oraz nagrody wspólnie wręczyli Zastępca Przewodniczącego NSZZ Solidarność Regionu Śląsko – Dąbrowskiego Justyna Latos oraz Przewodniczący Terenowej Sekcji Problemowej NSZZ Solidarność miasta Jaworzno Waldemar Sopata.

W turnieju wzięły udział jeszcze zespoły NSZZ Solidarność z KM PSP w Jaworznie oraz Yazaki Mikołów. 

 

Zdjęcia z turnieju tutaj >>>

 

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.