Ilość wyświetleń: 314

Dzień Dziecka z Solidarnością

Michał Tyrpa został zwycięzcą w kategorii młodszych dzieci a Przemysław Legień w kategorii dzieci starszych w kolejnych zawodach wędkarskich z okazji Dnia Dziecka zorganizowanych przez NSZZ Solidarność w ZG Sobieski.

 

Michał Tyrpa został zwycięzcą w kategorii młodszych dzieci a Przemysław Legień w kategorii dzieci starszych w kolejnych zawodach wędkarskich z okazji Dnia Dziecka zorganizowanych przez NSZZ Solidarność w ZG Sobieski.

31 maja na stawie Grajdołek w jaworznickim Jeleniu Solidarność z ZG Sobieski, jak co roku zorganizowała zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży członków NSZZ Solidarność w ZG Sobieski. Młodzi wędkarze zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe. Młodsza grupa do lat 10 i grupa powyżej 10 lat.

Zawody rozpoczęły się punktualnie o godzinie 10 a zakończyły w samo południe. Już kilkanaście minut po godzinie 12 mogliśmy poznać zwycięzców tegorocznej edycji wędkarskiej z okazji Dnia Dziecka.

Miejsce pierwsze w kategorii do lat 10 zajął Michał Tyrpa zdobywając 1160 pkt, tuż za nim uplasował się Piotr Fedak z 295 pkt, natomiast miejsce trzecie przypadło Natalii Suliga, na której koncie znalazło się 195 pkt.

W kategorii powyżej lat 10 najwyższe miejsce na podium przypadło Przemysławowi Legień z 825 pkt. Na miejscu drugim znalazł się Mateusz Wołkowicz, który uzyskał 795 pkt, natomiast na miejscu trzecim znalazła się Karolina Sopata z dorobkiem 330 pkt.

Pamiątkowe puchary oraz dyplomy wręczali wspólnie przewodniczący NSZZ Solidarność w TAURON Wydobycie ZG Sobieski Waldemar Sopata z zastępcą przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Bogdanem Bisiem. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody rzeczowe oraz paczki z czymś, z czego dzieci cieszą się najbardziej, czyli słodyczami.

Po uhonorowaniu i nagrodzeniu wszystkich młodych wędkarzy zasiedli oni wraz z rodziną do skromnego poczęstunku.

Przed młodymi wędkarzami swoje wędkarskie umiejętności zaprezentowali seniorzy tego sportu. Wśród seniorów na miejscu pierwszym znalazł się Kazimierz Fila, który uzyskał 1205 pkt, na drugim miejscu znalazł się Franciszek Nęcek z 1010 pkt, trzecią pozycję w wędkowaniu seniorów zajął Michał Drobniak uzyskując 815 pkt.

Impreza na tak wysokim poziomie mogła się odbyć dzięki Zakładowemu Funduszowi Świadczeń Socjalnych ZG Sobieski oraz sponsorom, którym dziękujemy za pomoc. Dziękujemy gospodarzowi stawu Grajdołek Kołu PZW nr 94 Jeleń za udostępnienie łowiska, oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tych zawodów wędkarskich. Ale przede wszystkim dziękujemy uczestnikom zawodów, którzy, jak co roku nie zawiedli.

Do zobaczenia na kolejnych imprezach organizowanych przez NSZZ Solidarność w ZG Sobieski.   

Zdjęcia z zawodów tutaj >>>

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność w ZG Sobieski.