Komunikat dla załogi TAURON Wydobycie

Po spotkaniu z Rada Nadzorczą TAURON Wydobycie S.A. ( 30.06.2014) do którego doszło na skutek pisma, jakie wystosowały organizacje związkowe działające w TAURON Wydobycie do Prezesa TAURON PE Dariusza Lubery, związkowcy zostali zapewnieni, że spółka nie zmniejszy wydobycia węgla. Tę samą deklarację reprezentantom strony społecznej przedstawił zarząd TAURON Wydobycie podczas spotkania 1 lipca.

Powiadomiona nas również, że w pierwszej kolejności węgiel będzie odbierany z naszej spółki.

Dzięki temu, że zareagowaliśmy tak szybko i nie nastąpi ograniczenie wydobycia, zostały uratowane miejsca pracy dla naszej załogi.

Będziemy się teraz bacznie przyglądać przez okres wakacji czy zapewnienia te mają pokrycie w rzeczywistości.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.