Ilość wyświetleń: 228

Zawody wędkarskie o Puchar Przewodniczącego NSZZ Solidarność ZG Sobieski

Jak co roku we wrześniu NSZZ Solidarność w ZG Sobieski organizuje zawody wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Solidarności w ZG Sobieski. Tradycyjnie zawody odbyły się na stawie Grajdołek w jaworznickim Dębie.

Jak co roku we wrześniu NSZZ Solidarność w ZG Sobieski organizuje zawody wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Solidarności w ZG Sobieski. Tradycyjnie zawody odbyły się na stawie Grajdołek w jaworznickim Dębie.

W sobotę 27 września wędkarze punktualnie o godzinie 7 rozpoczęli losowanie stanowisk. Pogoda nie była tego dnia łaskawa dla zawodników, opadająca mżawka przechodząca w opady deszczu nie ułatwiały łowienia ryb. Jednak wędkarze przygotowani byli i na takie warunki. Dopiero pod koniec zawodów przestało padać, a słońce rozgrzewało swymi promieniami powietrze.  

O godzinie 830 sędzia dał sygnał do rozpoczęcia rywalizacji. Współzawodnictwo między wędkarzami odbywało się metodą spławikową na jedną wędkę. Cała sztuka polega na idealnym wyważeniu zestawu wędkarskiego oraz zastosowaniu odpowiedniej zanęty, która przyciągnie ryby w dane stanowisko. Oczywiście umiejętności a także doświadczenie również są ważne w zawodach tego typu. Nie mniej potrzebne jest również szczęście.

Wszystkie te cechy po trzech i pół godzinie łowienia,  tego dnia miał Piotr Odrzywołek, który w tej edycji zawodów wędkarskich zajął pierwsze miejsce uzyskując 2470 pkt. na drugim miejscu znalazł się Maciej Nekwapil, który uzyskał 2450 pkt. Tuż za nim był Artur Tyrpa z 2435 pkt. na czwartym miejscu znalazł się Michał Drobniak zdobywając 2215 pkt. Natomiast miejsce piąte przypadło Kazimierzowi Fila, który uzyskał 2020 pkt.

Puchary oraz nagrody zwycię

skiej piątce wspólnie wręczali przewodniczący NSZZ Solidarność w ZG Sobieski Waldemar Sopata, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Bogdan Biś oraz przedstawiciel zarządu Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia pracowników ZG Sobieski Kazimierz Kępiński.

Wszystkim uczestnikom zmagań wędkarskich serdecznie dziękujemy, podziękowania dla Zarządu Koła PZW nr 94 Jeleń za udostępnienie łowiska na czas zawodów. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy.

Zawody wędkarskie o Puchar Przewodniczącego NSZZ Solidarność ZG Sobieski zorganizowane zostały przy dofinansowaniu z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych TAURON Wydobycie S.A.

Zapraszamy na kolejne zawody wędkarskie organizowane przez NSZZ Solidarność ZG Sobieski.  

 

Zdjęcia z zawodów >>>  

 

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.