Zapraszamy na pielgrzymkę ludzi pracy

W sobotę 20.09. o godz. 19.00 na szczycie Jasnej Góry mszę św. będzie sprawował ks. bp. Henryk Ciereszko. O godz.21 Apel Jasnogórski w Kaplicy Cudownego obrazu  odprawi ks. bp. Kaziemirz Ryczan, Krajowy Duszpasterz Ludzi Pracy, a o 21.45 Drogę Krzyżową na wałach poprowadzi ks. Ryszard Puciłowski, kapelan ZR Podlaskiego NSZZ „Solidarność”.

W niedzielę 21.09. o godz.10.40 wystąpi Piotr Duda, szef Związku. Następnie ks. Jan Iłczyk przywita pielgrzymów. O godz.11.00 zostanie odprawiona msza św. na szczycie Jasnej Góry, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. abp. Edward Ozorowski, metropolita białostocki.

Od 32 lat trzeci weekend września to dla NSZZ „Solidarność” dni skupienia i modlitwy na Jasnej Górze. Tradycję zapoczątkował bł. ks. Jerzy Popiełuszko, patron „Solidarności”, który w 1982 r. przybył do Częstochowy z grupą robotników z Huty Warszawa. W ten sposób narodziła się coroczna Pielgrzymka Ludzi Pracy. Tegoroczna odbywa się pod hasłem „Solidarni mocni wiarą w syna Bożego”.

Organizatorami pielgrzymki są KK NSZZ „Solidarność”, ZR Podlaski, ZR Częstochowski, Krajowe Duszpasterstwo Ludzi Pracy, Jasnogórska Fundacja Pro Patria Bastion Św. Rocha oraz Duszpasterstwo Ludzi Pracy Archidiecezji Białostockiej.W trzecią sobotę i niedzielę września (20- 21.09) Związek odbywa XXXII Ogólnopolską Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę.

Bliższe informacje i zapisy w biurach NSZZ Solidarność szyb Sobieski i Piłsudski.

Na podstawie oficjalnej strony KK NSZZ Solidarność.