Ilość wyświetleń: 13

WZD SKGWK: Nowa kadencja, nowe władze

Ponowny wybór Jarosława Grzesika na przewodniczącego Sekcji Krajowej Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ „Solidarność” to nie jedyna decyzja personalna podjęta w środę przez ponad 80 delegatów reprezentujących pracowników polskich kopalń i zakładów związanych z górnictwem.

Ponowny wybór Jarosława Grzesika na przewodniczącego Sekcji Krajowej Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ „Solidarność” to nie jedyna decyzja personalna podjęta w środę przez ponad 80 delegatów reprezentujących pracowników polskich kopalń i zakładów związanych z górnictwem. Sekcją kieruje 23-osobowa (wliczając przewodniczącego) Rada, a jej finanse nadzoruje 5-osobowa Komisja Rewizyjna. Walne Zebranie Delegatów górniczej „Solidarności” wybrało członków tych gremiów na najbliższe 4 lata.

 


Wybór do Rady Sekcji Krajowej Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ „Solidarność” w kadencji 2014-2018 uzyskali:

– Piotr Bienek (KWK „Wujek” Ruch „Śląsk”),
– Roman Brudziński (KWK „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” Ruch „Zofiówka”),
– Roman Chwastyk (KWK „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” Ruch „Borynia”),
– Andrzej Ciok (KWK „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” Ruch „Jas-Mos”),
– Piotr Czypionka (KWK „Murcki-Staszic”),
– Kazimierz Grajcarek (PG „Silesia”),
– Bogusław Hutek (KWK „Piast”),
– Tomasz Klisz (Zakład Remontowo-Produkcyjny),
– Stanisław Kłysz (KWK „Brzeszcze”),
– Józef Kowalczyk (KWK „Halemba-Wirek”),
– Sławomir Kozłowski (KWK „Pniówek”),
– Krzysztof Leśniowski (KWK „Knurów-Szczygłowice” Ruch „Knurów”),
– Henryk Nakonieczny (Centralny Zakład Odwadniania Kopalń),
– Antoni Pasieczny (Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA),
– Ryszard Skiba (Centralny Zakład Odwadniania Kopalń),
– Waldemar Sopata (ZG „Sobieski”),
– Grzegorz Sułkowski (KWK „Kazimierz-Juliusz”),
– Jarosław Szawerna (KWK „Rydułtowy-Anna”),
– Zbigniew Szewczyk (KWK „Ziemowit”),
– Bogusław Trendel (Koksownia „Przyjaźń” SA),
– Wojciech Trybuchowski (Kopex-Przedsiębiorstwo Budowy Szybów SA),
– Krzysztof Urban (KWK „Mysłowice-Wesoła” Ruch „Mysłowice”).

Komisję Rewizyjną Sekcji Krajowej Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ „Solidarność” w kadencji 2014-2018 tworzyć będą:

– Krzysztof Duda (KWK „Piekary”),
– Grzegorz Garus (KWK „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” Ruch „Jas-Mos”),
– Andrzej Moryl (KWK „Wieczorek”),
– Andrzej Twardowski (KWK „Sośnica-Makoszowy”),
– Robert Węgrzyn (KWK „Bielszowice”).

Wybrano również 39 delegatów Sekcji Krajowej Górnictwa Węgla Kamiennego na Kongres Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”. Przez kolejne 4 lata będą nimi:

– Marek Adamczyk (KWK „Piast”),
– Piotr Bienek (KWK „Wujek” Ruch „Śląsk”),
– Artur Braszkiewicz (KWK „Halemba-Wirek”),
– Roman Brudziński (KWK „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” Ruch „Zofiówka”),
– Roman Chwastyk (KWK „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” Ruch „Borynia”),
– Andrzej Ciok (KWK „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” Ruch „Jas-Mos”),
– Piotr Czypionka (KWK „Murcki-Staszic”),
– Krzysztof Duda (KWK „Piekary”),
– Grzegorz Garus (KWK „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” Ruch „Jas-Mos”),
– Piotr Glenc (KWK „Rydułtowy-Anna”),
– Sławomir Gorla (KWK „Ziemowit”),
– Kazimierz Grajcarek (PG „Silesia”),
– Andrzej Grolik (KWK „Wujek” Ruch „Wujek”),
– Bogusław Hutek (KWK „Piast”),
– Tomasz Klisz (Zakład Remontowo-Produkcyjny),
– Stanisław Kłysz (KWK „Brzeszcze”),
– Rajmund Kowol (KWK „Marcel”),
– Sławomir Kozłowski (KWK „Pniówek”),
– Mariusz Kubeczko (Zakład Górniczych Robót Inwestycyjnych),
– Dariusz Kulpa (KWK „Pokój”),
– Stanisław Kurnik (ZG „Janina”),
– Grzegorz Kuźnicki (KWK „Bielszowice”),
– Krzysztof Leśniowski (KWK „Knurów-Szczygłowice” Ruch „Knurów”),
– Mariusz Marcinkiewicz (KWK „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” Ruch „Jas-Mos”),
– Arkadiusz Marek (KWK „Jankowice”),
– Andrzej Moryl (KWK „Wieczorek”),
– Grzegorz Muca (KWK „Bobrek-Centrum”),
– Adam Partyka (Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA),
– Jacek Poloczek (KWK „Murcki-Staszic”),
– Jacek Rams (KWK „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” Ruch „Borynia”),
– Marek Sak (KWK „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” Ruch „Zofiówka”),
– Ryszard Skiba (Centralny Zakład Odwadniania Kopalń),
– Waldemar Sopata (ZG „Sobieski”),
– Waldemar Stelmach (KWK „Chwałowice”),
– Grzegorz Sułkowski (KWK „Kazimierz-Juliusz”),
– Bogdan Syposz (KWK „Bolesław Śmiały”),
– Bogusław Trendel (Koksownia „Przyjaźń” SA),
– Andrzej Twardowski (KWK „Sośnica-Makoszowy”),
– Krzysztof Urban (KWK „Mysłowice-Wesoła” Ruch „Mysłowice”).


Źródło oficjalna strona NSZZ Solidarność SKGWK.