Solidarność z Urzedu Miejskiego dziękuje

W ciężkich chwilach ludzi poznaje się najlepiej. Wówczas wychodzą prawdziwe cechy charakterów. To były trudne dni dla całej naszej załogi. Byliśmy poddani próbie i jej sprostaliśmy. – Piszą związkowcy z nowopowstałej komisji NSZZ Solidarność Pracowników Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Na ręce Sekcji Problemowej NSZZ Solidarność miasta Jaworzno wpłynął list z podziękowaniem od Solidarności z Urzędu Miejskiego. Związkowcy z UM zaznaczają w piśmie, że dzięki determinacji i solidarności wielu ludzi udało się „przekonać” radnych do odstąpienia od pomysłu zwolnień pracowników z kilku instytucji samorządowych w Jaworznie. – Koleżanki i Koledzy, dziękujemy jeszcze raz. Udało się nam wszystkim wczoraj. Ale to nie koniec związków i naszej pracy. To dopiero początek. – Czytamy w liście.

Solidarność w tych kilku instytucjach, co dopiero powstała a już może poszczycić się pierwszym sukcesem. Przeciwstawienie się „hucpie politycznej” bez względu na konsekwencje przyniosło sukces. Po raz kolejny hasło „ Zorganizowani Mają Lepiej” pokazało, że to nie są puste słowa tylko fakty, a z faktami się nie dyskutuje.

Solidarność miasta Jaworzno po raz kolejny udowodniła swą skuteczność i pokazała, że warto pomagać i wstawiać się za pracownikami, którzy potrzebują wsparcia.

Tekst listu tutaj >>>

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.