Górnicy u głodujących w Inowrocławiu

W drodze powrotnej z Białych Błot związkowcy z Solidarności Górniczej wśród których była grupa przedstawicieli Solidarności z ZG Sobieski odwiedzili prowadzących od 9 dni strajk głodowy pracowników Inowrocławskich Kopalń Soli (IKS) Solino S.A., popierając ich dramatyczną batalię o doprowadzenie do odwołania zarządu IKS Solino S.A., zaprzestania zastraszania pracowników, przywrócenia do pracy zwolnionego już pracownika, przywrócenia i przestrzegania ZUZP oraz powołania niezależnej od PKN Orlen SA (właściciela Solino) rządowej komisji do oceny sprawności stanu układu logistycznego magazynów ropy i paliw.

Protest pracowników IKS Solino SA trwa od 21 października.

Zdjęcia tutaj >>>

Źródło oficjalna strona Solidarności Górniczej.