Związkowa Karczma Piwna NSZZ Solidarność ZG Sobieski

Podsumowaniem roku górniczego są tradycyjne karczmy piwne. W sobotę 7 grudnia odbyła się Związkowa Karczma Piwna NSZZ Solidarność w PKW S.A. ZG Sobieski, w której uczestniczyło około 500 osób, członków związku pracowników ZG Sobieski oraz gości zaproszonych.

Biesiadowanie rozpoczęto od wprowadzenia sztandarów Solidarności oraz uczczeniem minutą ciszy tych gwarków, którzy odeszli na wieczną szychtę. Jak nakazuje odwieczna górnicza tradycja nowi adepci górniczego stanu zostali przyjęci w poczet gwarków skokiem przez skórę. Odbyła się jeszcze jedna uroczystość, nowoprzyjęci członkowie NSZZ Solidarność zostali pozbawieni „kocich ogonów” oraz przyjęli „chrzest piwny”.  Konkursy między ławami przebiegały w atmosferze zdrowej rywalizacji. „Sztafeta piwna” oraz rywalizacja o miano „króla piwnego” cieszyła się największym zainteresowaniem.

Wyśmienitą zabawę gwarantowała grupa prowadzących z kabaretu „Jestem” z Piekar Śląskich. Nie dopuszczali ani na minutę, aby można było się nudzić.

Jak zwykle na karczmie NSZZ Solidarność ZG Sobieski było wielu gości zaproszonych. Naszą karczmę zaszczycili między innymi Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda wraz ze swoim zastępcą Bogdanem Biś z pozostałymi członkami prezydium KK Tadeuszem Majchrowiczem oraz Jerzym Jaworskim. Szef Regionu Podlaskiego NSZZ Solidarność Józef Mozolewski a także przewodniczący regionu Łudzkiego Waldemar Krenc, który na karczmę przybuył z olimpijczykami Mieczysławem Rudkowskim i Mieczysławem Nowickim. Swą osobą zaszczycił nas przewodniczący SGiE Kazimierz Grajcarek a także zastępcy szefa regionu Śląsko – Dąbrowskiego Mirosław Truchan i Sławomir Ciebiera. Prezes PKW S.A. Kazimierz Grzechnik wraz z wiceprezesem Jerzym Wróblem. Dyrektorzy z ZG Sobieski Piotr Lichota a także Wojciech Kamiński. Prezydent Jaworzna Paweł Silbert wraz z zastępcami Tadeuszem Kaczmarkiem oraz Dariuszem Stzrzyńskim.  W naszej karczmie uczestniczyło wielu przedstawicieli Solidarności z zaprzyjaźnionych Komisji Zakładowych między innymi przewodniczący z MPWiK Jaworzno Andrzej Dudzik, przewodniczący Solidarności jaworznickiej Straży Pożarnej Robert Patyk a także przewodniczący Oświaty z Jaworzna. Nie zawiedli też przedstawiciele Solidarności z Tauron Wytwarzanie. Obecny był również pierwszy Przewodniczący NSZZ Solidarność z KWK Jaworzno Stanisław Czarnota.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej XXIII Karczmy Piwnej NSZZ Solidarność w PKW S.A. ZG Sobieski serdeczne Bóg Zapłać za miłą i kulturalną zabawę. Już dziś zapraszamy na przyszłoroczne spotkanie gwareckie. Szczęść Boże!

Karczma Piwna NSZZ Solidarność w PKW S.A. ZG Sobieski 07.12.2013 r. zdjęcia >>>

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.