Ilość wyświetleń: 298

Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

Uśmiech na twarzy dziecka, bezcenne. W sobotę 1 czerwca na łowisku Grajdołek w jaworznickim Jeleniu odbyły się zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Jak co roku zawody zorganizowała NSZZ Solidarność z Zakładu Górniczego Sobieski.

Uśmiech na twarzy dziecka, bezcenne. W sobotę 1 czerwca na łowisku Grajdołek w jaworznickim Jeleniu odbyły się zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Jak co roku zawody zorganizowała NSZZ Solidarność z Zakładu Górniczego Sobieski. Impreza zgromadziła ponad pięćdziesiąt młodych amatorów wędkarstwa. Uśmiech na twarzy dziecka, bezcenne.

 


 

Dzieci zostały podzielone na dwie grupy wiekowe: grupa młodsza do lat dziesięciu oraz grupa starszych zawodników powyżej dziesiątego roku życia.

Chociaż chmury szczelnie przysłaniały sklepienie nieba, podczas wędkowania dzieci nie padał deszcz i było w miarę ciepło.  Rywalizacja pomiędzy dziećmi trwała dwie godziny. Punktualnie w samo południe sędzia zawodów dał sygnał do zakończenia połowów. Po kilkunastu minutach znane były już wyniki. W grupie młodszych wędkarzy pierwsze miejsce zajął Piotr Fedak, na miejscu drugim znalazł się Mateusz Stanisławski natomiast trzecie miejsce przypadło dla Nikolasa Hendel. W starszej grupie zwyciężył Kacper Odrzywołek tuż obok niego na podium stanął Przemysław Legień natomiast na trzecim miejscu znalazła się Aleksandra Fila.

 

Każdy z uczestników zawodów otrzymał nagrodę rzeczową, zwycięscy mieli pierwszeństwo w wyborze nagród. Takie imprezy są budujące, to bezcenne móc oglądać ponad pięćdziesiąt uśmiechniętych twarzy. Pamiątkowe puchary oraz dyplomy wręczał Przewodniczący Solidarności z ZG Sobieski Waldemar Sopata.

Przed zawodami dzieci, swe umiejętności  zaprezentowali seniorzy. Mistrzem w tym dniu został Kazimierz Fila na miejscu drugim znalazł się Artur Tyrpa natomiast na trzecim miejscu uplasował się Lech Sadowski.

Impreza zorganizowana była dzięki funduszowi socjalnemu ZG Sobieski. Dziękujemy gospodarzom stawu Grajdołek, Kołu PZW nr 94 Jeleń, sponsorom, bez których nie mogłaby się odbyć impreza na tak wysokim poziomie.  Dziękujemy tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tych zawodów. Szczególnie dziękujemy uczestnikom zawodów, tym najmłodszym i tym starszym.

Już dziś zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez NSZZ Solidarność w PKW S.A. ZG Sobieski. Tylko z Solidarność w ZG Sobieski gwarantuje dobrą zabawę, tak dla dzieci jak i dla starszych.

Dzień Dziecka z Solidarnością fotogaleria >>>

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.