Ilość wyświetleń: 285

Wyścig kolarski ulicami Jaworzna

Święto fanów kolarstwa szosowego zbliża się dużymi krokami. W piątek – 28 czerwca – przez Jaworzno będzie przebiegał jeden z etapów Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. W związku z tym, że impreza jest zaliczana do polskiego cyklu wyścigowego ProLiga oraz kontynentalnego UCI Europe Tour i startują w niej zarówno polskie grupy kolarskie, jak i zagraniczne z dywizji UCI Continental Teams, można się u nas spodziewać prawdziwej elity zawodowców na dwóch kółkach.

Święto fanów kolarstwa szosowego zbliża się dużymi krokami. W piątek – 28 czerwca – przez Jaworzno będzie przebiegał jeden z etapów Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. W związku z tym, że impreza jest zaliczana do polskiego cyklu wyścigowego ProLiga oraz kontynentalnego UCI Europe Tour i startują w niej zarówno polskie grupy kolarskie, jak i zagraniczne z dywizji UCI Continental Teams, można się u nas spodziewać prawdziwej elity zawodowców na dwóch kółkach. Wystartuje ponad 120 kolarzy z ekip międzynarodowych.

 


Peleton wystartuje spod hali widowiskowo-sportowej MCKiS o godz. 13.00 i przejedzie dwie pętle przez Śródmieście, Pechnik i Podwale, a następnie skieruje się przez Warpie, Górę Piasku i Szczakową do Bukowna. Wcześniej na parkingu przed halą odbędzie się ceremonia wręczenia nagród i koszulek liderów zwycięzcom poprzedniego etapu wyścigu.

Przejazd peletonu ulicami miasta będzie się oczywiście wiązał z ograniczeniami w ruchu pojazdów, dlatego kierowcy planujący podróż do Jaworzna pomiędzy godz. 12.00 a 14.00 powinni raczej wybrać drogi omijające trasę wyścigu. Zmiany w organizacji ruchu rozpoczną się już wieczorem – 27 czerwca – kiedy to zamknięty zostanie parking pod halą MCKiS. Od samego rana dnia następnego nie będzie także możliwości przejazdu przez ul. Mickiewicza i Farną. Na pół godziny przed samym startem – czyli ok. godz. 12.30 – zamknięte będą również wszystkie ulice „kolidujące” z trasą przejazdu zawodników, w związku z tym mogą też wystąpić trudności z dojechaniem nad zalew „Sosina”. Kolarze powinni opuścić granice miasta ok. godz. 13.30, wtedy też przywrócony będzie normalny ruch na wszystkich drogach w mieście. Do tego czasu w newralgicznych punktach czuwać będą policjanci, strażnicy miejscy i służby porządkowe.

***

W Jaworznie kolarze wystartują do III etapu wyścigu, który w sumie będzie liczył cztery długie odcinki. Zawodnicy wystartują 26 czerwca w Lublinie i kierując się do Krosna będą mieli w tym dniu do przejechania ponad 230 km. Drugi, najkrótszy – 103,5 km – etap będzie przebiegał pomiędzy Żorami a Jastrzębiem-Zdrój. Trzeci dzień to ponad 190 km trasa z Jaworzna do Kielc. Natomiast cały wyścig zakończy IV, 150 km etap, który wystartuje w Radomsku i zakończy w Łodzi.

Źródło strona Urzędu Miejskiego w Jaworznie www.jaworzno.pl