Ilość wyświetleń: 330

Rodzice i dzieci głosu nie mają

Oświadczenie Piotra Dudy, przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność” w sprawie referendów obywatelskich.

 

Oświadczenie Piotra Dudy, przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność” w sprawie referendów obywatelskich.

W odrzuconym właśnie przez Sejm RP wniosku o referendum w sprawie 6-cio latków, jak i wcześniejszym wniosku „Solidarności” o referendum w sprawie wieku emerytalnego, chodziło tak naprawdę o jedno – o prawo wyboru. Jak widać

politycy znowu wiedzą lepiej a „Rodzice i dzieci głosu nie mają” (tak głosi jeden z banerów widocznych w sejmie podczas dzisiejszego głosowania).

„Solidarność” od dłuższego czasu z dobrym skutkiem buduje koalicję społeczną na rzecz ogólnokrajowych referendów obywatelskich. Bliski ukończenia je

st obywatelski projekt zmian, który idzie w kierunku referendum obligatoryjnego – a więc takiego, którego politycy nie będą mogli zablokować.


Jestem pełen podziwu i uznania dla państwa Elbanowskich i osób zaangażowanych w złożenie tego wniosku. Doskonale wiem jak trudno zebrać milion podpisów. Dlatego ponawiam zaproszenie do współpracy. Uważam, że w sprawie prawa do referendum powinniśmy działać razem. Musimy dalej budować apolityczną społeczną koalicję, aby zmusić polityków wszystkich opcji do oddania społeczeństwu część władzy.

Organizacje społeczne, stowarzyszenia, inicjatywy obywatelskie, związki zawodowe powinny w tej sprawie działać razem.


Piotr Duda
Przewodniczący Komisji Krajowej
NSZZ „Solidarność”