Ilość wyświetleń: 339

Pierwsze miejsce rerezentacji NSZZ Solidarność ZG Sobieski

W niedzielę 20 października w Hali Sportowej MCKiS w Jaworznie odbył się XI Turniej w Halowej Piłce Nożnej im. Kazimierza Zachnika. W tegorocznym turnieju wzięło udział sześć drużyn.

W niedzielę 20 października w Hali Sportowej MCKiS w Jaworznie odbył się XI Turniej w Halowej Piłce Nożnej im. Kazimierza Zachnika. W tegorocznym turnieju wzięło udział sześć drużyn.


Turniej odbył się systemem „każdy z każdym” i o zwycięstwie decydowała największa ilość punktów. Jak co roku od samego początku faworytami turnieju były zespoły ZG Sobieski oraz Boryni. Pomimo pierwszego przegranego spotkania przez zawodników ZG Sobieski z Boryną II to właśnie piłkarze ZG Sobieski po raz kolejny zwyciężyli w tym turnieju wygrywając kolejne mecze, uzyskując tym samym najwyższą ilość punktów. Miejsce drugie zajęli futsalowcy z Boryni I  natomiast trzecie miejsce w rozgrywkach zajęli zawodnicy drugiej drużyny z kopalni Borynia. Czwarte miejsce przypadło zespołowi z KWK Bielszowice, piąte miejsce zajęli piłkarze z jaworznickiej Straży Pożarnej natomiast na miejscu szóstym znalazł się zespół z PG Silesia.

Królem strzelców został Przemysław Niewiedział reprezentant ZG Sobieski natomiast statuetka najlepszego bramkarza trafiła do Mariusza Wysińskiego z Boryni I.

Pamiątkowe puchary oraz dyplomy wręczali zastępca przewodniczącego Regionu Śląsko – Dąbrowskiego NSZZ Solidarność Justyna Latos, przewodniczący KZ NSZZ Solidarność w PKW S.A. ZG Sobieski Waldemar Sopata, Grzegorz Kuźnicki członek Zarządu Regionu Śląsko – Dąbrowskiej Solidarności przewodniczący z KWK Bielszowice oraz syn Kazimierza Zachnika, którego imię nosi turniej Sławomir, który na turniej przyjechał wraz z małżonką. Na turnieju obecny był również Jacek Rams z Solidarności KWK Borynia członek Zarządu Regionu Śląsko – Dąbrowskiej Solidarności.

Turniej od dziewięciu lat nosi imię Kazimierza Zachnika, wieloletniego działacza Śląsko – Dąbrowskiej Solidarności, członka prezydium Zarządu Regionu, członka zarządu Fundacji na rzecz Zdrowia Dzieci i Młodzieży Regionu Śląsko -Dąbrowskiego im. Grzegorza Kolosy. W Solidarności działał od początku jej istnienia. W stanie wojennym był aresztowany za druk i kolportaż ulotek. W prezydium Śląsko – Dąbrowskiej Solidarności odpowiadał za dział interwencyjno – prawny. Przez ponad 12 lat był zaangażowany w zakończenie tysięcy sporów pracowniczych w naszym regionie. Kazimierz Zachnik zmarł w wieku 54 lat.

XI Turniej w Halowej Piłce Nożnej im. Kazimierza Zachnika – Jaworzno 20.10.2013 r. galeria >>>

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.