Co dalej z negocjacjami płacowymi ?

We wtorek 18 czerwca w Katowicach odbyło się spotkanie prezydium Rady Społecznej Tauron PE S.A. Związkowcy z prezydium Rady Społecznej są zaniepokojeni opieszałością poszczególnych zarządów spółek grupy Tauron w negocjacjach płacowych.

Pomimo podpisania stosownego porozumienie na szczeblu Tauron PE S.A. nie przełożyło się to na podpisanie porozumień płacowych w firmach wchodzących w struktury Tauron PE. – Dalsza opieszałość Zarządów Spółek spowoduje, że będziemy zmuszeni do uruchomienia przewidzianych prawem procedur Związkowych, a odpowiedzialność za zerwanie dialogu będą ponosić Zarządy Spółek Grupy. – Czytamy w piśmie skierowanym do Prezesa Tauron PE S.A. Dariusza Lubery. Związkowcy w piśmie tym zwracają uwagę, że w spółkach narasta niepokój społeczny i oczekują od Zarządu Tauron PE S.A.  natychmiastowych działań skutkujących podpisaniem porozumień płacowych w poszczególnych spółkach. W przeciwnym razie wszystko wskazuje, iż początek tegorocznego lata będzie gorące nie tylko ze względu na pogodę.

Pismo do Prezesa Tauron PE S.A. >>>

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.