Ilość wyświetleń: 355

Beatyfikacja ka. Jerzego

W niedzielę 6 czerwca na Placu Piłsudskiego w Warszawie kapelan NSZZ Solidarność ksiądz Jerzy Popiełuszko został ogłoszony błogosławionym.Dekret o beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki odczytał wysłannik papieski arcybiskup Angelo Amato. Papież Benedykt XVI 19 grudnia ubiegłego roku podpisał dekret o męczeństwie ks. Jerzego.


W uroczystej mszy uczestniczyło blisko 150 tys. osób. Wśród których liczną grupą byli członkowie NSZZ Solidarność Regionu Śląsko – Dąbrowskiego. Nie mogło w tej grupie zabraknąć pocztu sztandarowego NSZZ Solidarność z Zakładu Górniczego Sobieski. Po mszy św. relikwie kapelana NSZZ Solidarność zostały przeniesione w uroczystej procesji do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.


Metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz, mówiąc o nowym błogosławionym wspominał kazania ks. Jerzego, w których mówił o godności człowieka, deptaniu praw ludzkich, o łamaniu sumienia, zachęcając jednocześnie do pojednania.


To wielki dzień dla Polski i dla NSZZ Solidarność, to za robotników modlił się w szczególności ks. Jerzy Popiełuszko a teraz za Jego wstawiennictwem możemy prosić o potrzebne łaski dla nas ludzi, którzy utrzymują swe rodziny z ciężkiej pracy i dla tych, którzy tej pracy nie mają. – Mówi jeden z uczestników mszy beatyfikacyjnej.


W uroczystościach wzięła udział również stuletnia matka ks. Jerzego Marianna Popiełuszko.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.

Zdjęcia z beatyfikacji ks. Jerzego Popieuszki >>>