NSZZ Solidarność z Jaworzna wspiera jaworznicki szpital i pogotowie ratunkowe

Organizacja Zakładowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność ZG Sobieski Tauron Wydobycie S.A. bardzo konkretnie wspiera jaworznicką służbę zdrowia polegającą na zakupie najbardziej potrzebnych na obecne czasy rzeczy służących bezpieczeństwu sanitarnemu.

W dobie walki z pandemią koronawirusa na pierwszej linii frontu z niewidzialnym wrogiem stoi służba zdrowia, zwłaszcza personel pogotowia ratunkowego. Wzrost zachorowań pociągną za sobą wyższe wydatki zwłaszcza na sprzęt ochrony osobistej, maseczki, rękawiczki specjalistyczne gogle itp.

Już w początkowej fazie tej wojny swą pomoc zaoferował Region Śląsko – Dąbrowski NSZZ Solidarność przekazując na walką z koronawirusem 100 000 zł. Zarząd Regionu zwrócił się również z apelem do Komisji Zakładowych NSZZ Solidarność, aby w miarę swoich możliwości wsparli służbę zdrowia.

Na apel ten odpowiedziała OZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski TAURON Wydobycie S.A. Po konsultacjach ze szpitalem w Jaworznie zakupili specjalistyczną zmywarkę. – W piątek 3 kwietnia została dostarczona przemysłowa zmywarka do Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie. Koszt urządzenia to ponad 4 tysiące złotych – mówi Waldemar Sopata, przewodniczący Solidarności ZG Sobieski, a zarazem szef Solidarności miasta Jaworzno.

Natomiast we wtorek 7 kwietnia jaworzniccy związkowcy zakupili sprzęt ochrony osobistej dla jaworznickiej stacji Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy i pozostały personel za kwotę 3000 złotych od organizacji związkowych z terenu Jaworzna otrzymają maski zabezpieczające drogi oddechowe przed infekcjami. Środki na ten zakup przekazały KZ NSZZ Solidarność TAURON Wytwarzanie S.A., NSZZ Solidarność Wodociągi Jaworzno oraz Solidarność Straży Pożarnej z Jaworzna.

Na tym NSZZ Solidarność miasta Jaworzno nie mówi dość, wciąż trwa zbiórka i Solidarność w dalszym ciągu będzie przyglądać się potrzebom służby zdrowia i wspierać ją w miarę możliwości.

Za trud i poświęcenie wszystkim, którzy stoją na straży w walce z koronawirusem serdeczne dziękujemy!

Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!!!

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.