Ilość wyświetleń: 354

Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

Ponad 70 dzieci wzięło udział w sobotę 25 maja w zawodach wędkarskich z okazji Dnia Dziecka zorganizowanych na stawie Grajdołek w jaworznickim Jeleniu przez NSZZ Solidarność TAURON Wydobycie ZG Sobieski.

Dzieci rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych, młodsza grupa do lat 10 oraz starsi powyżej 10 roku życia.

O godzinie 9 młodzi wędkarze przystąpili do rozlosowania stanowisk, natomiast punktualnie o godzinie 10 sędzia główny Czesław Bigaj dał sygnał do rozpoczęcia rywalizacji. Zawody zakończyły się po dwóch godzinach i przystąpiono do ważenia złowionych ryb.

Po kilkunastu minutach poznaliśmy zwycięzców w tegorocznych zawodach z okazji Dnia Dziecka.

W kategorii do lat 10 zwyciężyła Oliwia Sowa uzyskując 1845 pkt. Na miejscu drugim była Maja Głowacz, która zdobyła 1740 pkt. Natomiast miejsce trzecie zajął Nikodem Puz z 870 pkt.

W kategorii powyżej 10 lat zwyciężczyniom została Wiktoria Fedak zdobywając 1915 pkt. Drugi na podium był Kacper Walendzik, który uzyskał 1210 pkt. Natomiast trzecie miejsce na podium przypadło Dawidowi Nekwappil z 1180 pkt.

Pamiątkowe puchary oraz nagrody wręczali wspólnie Dyrektor Grzegorz Pawłaszek, Dyrektor Tomasz Sporek, Bogdan Biś zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, Mirosław Pietroń przedstawiciel Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Pracowników TAURON Wydobycie oraz Przewodniczący NSZZ Solidarność Waldemar Sopata.

Impreza była współfinansowana z środków z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych TAURON Wydobycie S.A.

Dziękujemy gospodarzom łowiska Grajdołek za udostępnienie stawu na czas zawodów, Kołu PZW nr 94 Jeleń. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tych zawodów, szczególnie jednak dziękujemy tym, bez których te zawody by się nie odbyły, czyli najmłodszym dla których impreza to się odbyła.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.