Piotr Duda gościem na ZZD

Piotr Duda jest kolejnym gościem na ZZD NSZZ Solidarność w TAURON Wydobycie S.A. Zakład Górniczy Sobieski. Jest to bardzo duże wyróżnienie dla naszej organizacji związkowej.

Po trudnych czterech latach, rządów PO – PSL, ciągłej walce, wielu manifestacjach gdzie nas nie słuchano, kiedy nie współpracowano ze związkami zawodowymi, gdy opuściliśmy Komisję Trójstronną od 2015 po wyborach nastąpiła wielka poprawa dialogu.

– Od listopada 2015 r. udało się wiele w Radzie Dialogu Społecznego, który zastąpił skompromitowaną Komisję Trójstronną wiele udało nam się zrobić – mówił Piotr Duda.

Przywrócenie wieku emerytalnego to sukces Solidarności. Poprawa dialogu z pracodawcami i z rządem to również nasz sukces. Wolne niedziele po wielkich bojach już wchodzą w życie. Przed nami zmiana ustawy o związkach zawodowych.

Przewodniczący Duda mówił, że jesteśmy niezwykłą KZ, ponieważ nie zna innej komisji, z której wywodziłby się zastępca Przewodniczącego KK NSZZ Solidarność Bogdan Biś, członek Rady Dialogu Społecznego Waldek Sopata. – Chciałbym podziękować za wiele lat wspaniałej pracy – mówił przewodniczący Duda.

Przyznał również, że przed nami jeszcze wiele pracy.

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.